Jak chutnají 3 džusy z exotických plodů a co od nich můžeme čekat?

Džusy
Extrémní džusy z 100% přírodních komponent
19.10.2009 09:48 | Petr Hájek

Většina džusů, na které dnes narazíte, pro vás bude podobně přínosná jako obyčejná sodovka. Protože pokud nepůjde o 100 % džus (nezaměňovat prosím s džusem ze 100 % přírodních komponent - toto vychytrale omlouvá třeba zpětné ředění pomeračnové šťávy!), ale o cukrovou vodu navoněnu po originále. Přinášíme proto dnes malou exkurzi do neprobádaných končin originálních přírodních džusů.

1. Pomegranate džus

Bohatý na antioxidanty a s potenciálem zabraňovat arteroskleróze + dokonce i zvrátit její průběh (zmiňuje Proceedings of the National Academy of Sciences). Příznivcům brusinkových džusů bude chutnat určitě, ovšem běžnému člověku se může zdát (zejména při pocitu po napití) kapku odrazující. Také pozor na energii - 2,5dl má cca 140 kalorií.

2. Sambazon Acai džus

Bobulky acai disponují zhruba stejným množstvím antioxidantů a látek bojujících proti krevním sraženinám, jako červené víno. Též má pozitivní vliv na cholesterol. Chuť táhne do jahodově-banánové, avšak je jaksi více krémová a osvěžující. I tento džus je velmi energeticky náročný: 2,5 dl = 185+ kalorií!

3. Zico Coconut džus

Štáva z tohoto ořechu má více draslíku, nežli banán a 15x tolik, co sportovní drinky. Taktéž se jedná o méně kyselý nápoj (opět v porovnání se sport-drinky), což jistě ocení všichni s citlivým žaludkem. Chuť je překvapivě téměř shodná s vodou: Ořechovitá příchuť je nepatrná. Není zde moc cukru, takže určitě nejde o nějakou odporně sladkou. Rozhodně dobrá volba po náročném cvičení k doplnění elektrolytů - 60 kalorií, 15 g uhlovodíků a žádný tuk značí, že lze džus použít k rehydrataci bez získávání zbytečné váhy navíc.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!