Jak si co nejlépe uspořádat dvorek a zahradu? (díl I.)

Publikováno: 28.05.2011 10:49 | Petr Hájek
Pokud si potrpíte na stylovost, pak nemá cenu zůstat s ní pouze u vlastní osoby, ale je vhodné aplikovat ji i na vaše okolí - váš pokoj, byt, vaše auto či kolo a samozřejmě i na vaši zahradu či dvorek!
 
2011-05-28-
 

Něco zde zkrátka nesedí. Spousta lidí utrácí desetitisíce za dekorování místností, kde pak tráví minimum času a naopak, venku jí na malém skládacím a od kečupu "pokecaném" stolečku. Kupují drahé knihy, které nikdy nebudou číst, ale známí u nich musí na zahradě sedět v nejlevnějších a nepohodlných plastových židlích. Je proto nejvyšší čas na změnu!
 
2011-05-28-
 

Pro začátek si vymezte nějaký prostor. Ještě před tím ale, nežli se do věci vrhnete, položte si zásadní otázku: "Na co chci dostupný prostor používat?" Až si důkladně ujasníte, co vlastně chcete, bude vše mnohem jednodušší. Nespěchejte s rozhodnutím a pokud máte rodinu, můžete dát i na jejich nápady, popřípadě demokraticky hlasovat.
 
2011-05-28-
 

Pokud se hodláte věnovat pěstování zeleniny či zkrátka chcete vytvořit jen příjemný kousek zeleně, pak nepotřebujete projekt super-ekologické samostatné farmy poháněné solárními panely, ale postačí vám pár stromů, keřů a rostlin. Popřípadě můžete přidat na hluchých místech i nějakou tu užitkovou zeleninu (kolem stromů je typicky nevyužité kolo). 

Pokud se naopak hodláte věnovat spíše zábavě, grilování a nemáte v plánu dřít se na trávníku či se neustále starat o živé keře a stromy, pak volte sestavu určenou spíše pro grilování. Samozřejmě obojí se dá vkusně spojit - nic vám nebrání mít perfektní grilovací koutek a druhý konec zahrady se stromy a jezírkem. Když se na to cítíte...
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!