Jak si zpříjemnit sobotu večer? Grilujte

Publikováno: 23.09.2010 13:35 | PR

Pracovní týden dá jednomu pořádně zabrat, a tak není od věci naplánovat si na víkend nějaké příjemné povyražení. Nemusí to být právě okázalá party ve „vystajlovaném“ podniku. Kdo má zahradu nebo terasu, může pozvat pár přátel, hodit na gril kus masa a otevřít láhev něčeho dobrého.


Barbecook Gril

Často se píše, že grilování znovu přichází do módy. Ale světa znalí dobře vědí, že z ní nikdy nevyšlo. Asi stejně jako džíny. Pravdou ovšem je, že zahradní grily prošly během posledních pár let řadou změn. Domácí samoděly, které si naší otcové a dědové posvařovaly po dílnách, rychlostí blesku nahradily zahradní grily nové generace.

Velmi dobrou volbou jsou v tomto případě například produkty renomované firmy Barbecook, které u nás koupíte například v Mountfieldu. Na své si přijdou jak vyznavači kultovního grilování na dřevěném uhlí, tak i ti, kteří nedají dopustit na zahradní grily plynové. Originální jsou především plynové zahradní grily s revolučním aroma systémem, který zásadně ovlivňuje vůni i chuť jídla a umožňuje připravovat pokrmy na nesčetně způsobů. Stačí naplnit dvě nerezové misky libovolnou kapalnou aromatickou směsí, kterou si pro grilování připravíte a výsledkem může být třeba steak s vůní piva, vína nebo bylinek.

Hoďte na gril čuníka

Zdají se vám standardní zahradní grily příliš malé, protože najednou plánujete připravit něco dobrého na zub pro celou hordu strávníků? Pak jsou tady grily na selata (a nejen na ně), které uspokojí všechny vyznavače velkých rodinných nebo společenských setkávání pod širým nebem. Pohodlně na nich připravíte dokonce i celá jehňata a selata o váze do 60 kg nebo více kuřat najednou. A ruka vás z nich rozhodně bolet nebude, protože pracné točení rožněm zastane motorek.

Kam se usadit

Než ovšem začnete ve velkém nakupovat suroviny na grilování, nesmíte zapomenout na to, abyste se měli kam posadit. Kuchyňská židle nebo kempingový nábytek se na něco takového vážně nehodí. Na posezení veku potřebujete něco praktického, bytelného a rozhodně i reprezentativního. Něco, co vydrží. Ideální volbou je v takovém případě dřevěný zahradní nábytek.

Na trhu je celá řada materiálů. Ovšem mezi ty, se kterými neuděláte chybu, patří především exotické meranti, balau, vysoce odolný teak a švédská borovice. A je už jen na vás, jestli dáte přednost stolu kulatému nebo oválnému, křeslu polohovacímu, pevnému či lehátku.

Grilovat můžete i v obýváku

A co když vám počasí nepřeje? Jednoduše se přestěhujete třeba do obýváku, protože moderní stolní grily si s těmi velkými v ničem nezadají. A nemusí být jen elektrické. Například unikátní stolní gril na dřevěné uhlí díky speciálnímu uhlí s bambusovým základem a originálnímu gelovému podpalovači vůbec nekouří.

Oceníte ho i v situaci, kdy budete na domácím hřišti potřebovat udělat dojem na ženu svých snů a na vaření si moc netroufáte. Jednoduše připravíte špízy, zeleninu a menší plátky masa a při povídání a popíjení se večeře udělá v podstatě sama.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!