Jak udělat z ložnice nestresovou zónu?

Publikováno: 05.04.2012 14:09 | Petr Hájek
Místu na spaní, kde budete trávit pomalu více času, než v kuchyni či obývacím pokoji, se dnes často věnuje trestuhodně málo pozornosti na úkor koupelen a zahradních gril-altánků.
2012-04-05-1

Obecně řečeno, ložnice by měla být pro vás z celého domu tím nejlákavějším místem, pokud jde o odpočinek. Nelze jistě očekávat nějak nadprůměrně kvalitní spaní, když se mnohem lépe vyspíte na otomanu v kuchyni... Ložnice by pro vás měla být jakýmsi luxusním místem odpočinku a doslova oázou, kam utečete před stresem okolního světa. 

Svoji ložnici mějte přiměřeně upravenou a čistou, jelikož to poslední, co zde chcete zažít, tak těsně před spaním přemýšlet, jestli nepotřebujete vysát pod postelí nebo že přes okna opět není moc vidět. U ložnice s jasným a zřetelným rozložením věcí je organizace snadná, takže úklid typicky netrvá nijak dlouho. Před spaním o něm prý ale určitě nepřemýšlet.

Dominující barva ložnice je otevřenou otázkou, prostě si zvolte to, co se vám líbí a uklidňuje vás. Správnou barvu byste nicméně neměli vybírat když jste plní energie a živí uprostřed dne, ale spíše po ránu nebo večer, když ještě/už vidíte odstíny realističtěji. Je lepší si věc 2x promyslet, nežli si díky rudé ložnici pak připadat zbytek života po ránu jako v hororovém filmu.

Z ložnice by měly být vyhozeny pryč všechny rušivé elementy - bzučící pevné disky, nabíječky, tikající hodiny atd. atd. Rovněž se zde vyvarujte blikajících světýlek v jakékoliv formě (notebooky a mobily to dělají velmi rády). Teplota zde má být trochu nižší, nežli standardně máte v domě a ze všeho zde by mělo vyzařovat “Relaxuj a zapomeň na okolní svět...”Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!