Jakých pastí se při hubnutí vyvarovat?

Publikováno: 07.02.2011 13:25 | Petr Hájek

Většina z nás to zná - mnoho z oblíbených věcí, které jsme ještě minulý rok pohodlně nosili, se přes zimu nějak zmenšila...

 

2011-02-07-1

 

1. Stanovte si optimální cíl


Jestliže chcete ztratit nějakou váhu, pak je zřejmé, že potřebujete nějaký cíl. Aby byl cíl úspěšný, měl by být vyvážený a optimální - nemá cenu stanovovat si nerealistický cíl jen proto, abyste jej pak nesplnili a prohlásili svoje zhubnutí za nemožné.

2. I málo je mnoho


Ačkoliv si někdo může myslet, že ztráta 5-10 % váhy na něm ani nebude poznat, lékařské studie hovoří jasně: podobní pacienti vykazovali o 58 % menší šanci na rozvinutí cukrovky a o 4 % menší riziko na srdeční příhody.

3. Vše nebo nic raději ne


Pokud jde o hubnutí, tak doktoři varují před hubnutím v duchu podobné filozofie. Prý se ale nic nestane, pokud je asi 20 % energetického příjmu pokryto nedietními jídly, což může být pro držitele diety i jakási odměna za snahu a motivace pro budoucnost.

4. Realistický pohled do zrcadla je základ


Skoro 60 % lidí má v tzv. vyspělém světě nadváhu, přitom pouze 40 % z nich je ochotno si to připustit - když totiž lidé mluví o obezitě, často mají na mysli extrémní obezitu, kdy váha jedince překračuje 150-180 kg. Jen pouhých 15 % lidí se vidí v zrcadle realisticky, což je pro hubnutí samozřejmě naprostý základ.Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!