Kožený Harley Davidson

Publikováno: 07.07.2011 13:59 | Petr Hájek

Firma Harley Davidson se rozhodla, že udělá všem příznivcům jednostopých motorových vozidel radost a zpřístupní muzeum, v němž si budou moci lidé prohlédnout vše zajímavé z historie značky.

 

2011-07-07-1
 

 

Na nápad přišla firma Harley Davidson někdy před 3 roky a jak řekla, tak i udělala a otevřela expozici týkající se historie firmy od počátků v roce 1903, až do dnešního dne. Kolekce se zřejmě pravidelně mění, jelikož se každý rok jmenuje nějak jinak. Pro ten letošní rok bylo zvoleno: „Collection X: Weird, Wild Wonders of the Harley Davidson Museum".

V rámci nové expozice se můžete těšit na všelijaké podivnosti a nápady nějak související se značkou: kupříkladu celokožený Harley Davidson (na snímku nahoře) jistě mluví za vše. Ačkoliv se firma Harley Davidson i dnes snaží (viz třeba model Limited Edition Shriner Trikes dole), celokožená a fungující replika, to se zkrátka jen tak nevidí.

 

2011-07-07-1
 

 

Replika vznikla v Japonsku a stojí za ní firma Red Moon. Vše je u ní maximálně realistické, až po poslední (kožený) šroubek. Celkem 20 lidí na konceptu pracovalo po 2 roky. Kožený Harley mimochodem vznikl ku příležitosti oslav 10. výročí jeho japonské dealerské pobočky.

Show se však také zaměřuje na další věci ze života motorkářů: trička, opasky, krytky na skla, helmy, ... No zkrátka, co si jen vzpomenete zde takřka jistě někde je. Suma sumárum čeká návštěvníky na 150 tisíc snímků, 7 tisíc kousků různého příslušenství i oblečení a především: 500 Harleyů.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!