Lékařská tajemství pro moderního muže, díl 14.

Publikováno: 28.04.2010 13:34 | Petr Hájek

Určitě není nic špatného na tom, věnovat se v rozumné míře vlastnímu zdraví. Kromě vyvážené stravy, dostatku pohybu a ideálně co nejméně stresu jsou ale na místě i jisté základní znalosti, bez kterých to dnes zkrátka nejde...  

87. Jak se nejlépe bránit před prasečí chřipkou?

 


Názory na tuto informaci se různí, nicméně převládá vitamin D a americký ženšen. První jmenovaný z důvodu pozitivního vlivu na imunitní odezvu a za druhé, jelikož dotyčná rostlina stimuluje jisté receptory v žaludku. Mimochodem, právě ženšen je k vidění také v sibiřské a asijské alterntivě.

 

 

88. Je lyžování na běžkách nejlepším cvičením na světě?


I zde se názory kapku různí, ale řekněme, že v Top 5 se objevuje poměrně pravidelně.89. Je jmelí jedovaté?


Dle názoru řady doktorů by si člověk neměl dělat starosti ani tak o jmelí jako spíše právě o polibek, jelikož drtivá většina chorob se přenáší právě takto či vzduchem. Samozřejmě ale pochopíme, když to u nějaké sympatické dámy rádi risknete...90. Jaká jsou pozitiva a negativa marihuany v lékařství?


Je zajímavé, že těžké drogy jako je nikotin a alkohol může každý nakupovat po bednách, ale nedejbože, aby si nějaká babička vypěstovala jednu rostlinu na mazání kloubů. Lékařské využití čehokoliv, co pomůže, samozřejmě schvalujeme, výhradně pod lékařským dozorem ale - jmenovitě marihuana může umírajícím na rakovinu snížit nevolnost a doonce i vrátit chuť k jídlu.91. Co dávat na dětské odřeniny a menší ranky?


Klasický peroxid se nedoporučuje z toho důvodu, že není ohledně bacilů a bakterií právě stoprocentním zabijákem. Na trhu je dnes ale již několik relativně nepálivých dětských přípravků, které poslouží lépe - stačí se zeptat v lékárně.

Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!