Lékařská tajemství pro moderního muže, díl 16.

Publikováno: 20.05.2010 17:22 | Petr Hájek Určitě není nic špatného na tom, věnovat se v rozumné míře vlastnímu zdraví. Kromě vyvážené stravy, dostatku pohybu a ideálně co nejméně stresu jsou ale na místě i jisté základní znalosti, bez kterých to dnes zkrátka nejde...

96. Znám člověka, co nosí měděný náramek, je to k něčemu?

Ačkoliv kolují mezi lidmi fámy, že podobná výbava aktivně pomáhá proti syndromu karpálního tunelu, pravda je výhradně taková, že tento náramek pouze vypadá dobře a tudí přidá na stylu dotyčné osoby, nic víc, ale zase taky nic méně.

 

 

97. Některé nehty mám hranaté, značí to, že je něco špatně?

Nikoliv, v drtivé většina podobných případů si je člověk poškozuje sám a často o tom ani neví - to je všechno to okusování nehtů, poškození při práci nebo jde o staré zranění od zatloukání hřebíků někdy před měsíci, přivřel vám prst někdo do dveří atd. atd.

 

 

98. Jaké tři věci si vzít na pustý ostrov?

Za prvé, brokolici. Za druhé vlašské ořechy. A za třetí pivo. Brokolici z důvodu jejího obsahu látky nazvané Indol, která pomáhá játrům s detoxifikací. Vlašské ořechy disponují proteiny a omega-3-mastnými kyselinami. A do třetice pivo, jelikož má v záloze nějaké ty cukry, ale především, je to skvělý zdroj čisté vody (může za to především nízký obsah alkoholu + je v tom i vliv chmelu).

 

 

99. Počítá se golf do cvičení?

Golf je v poslední době velmi populární sport. Bohužel jej ale s nejlepším svědomím nelze zařadit mezi výraznější pohybové aktivity tehdy, pokud mezi jamkami přejíždíte vozítkem. Za druhé, jestliže chcete, aby golf působil pozitivně, hrajte co nejdříve po ránu, kdy tam ještě nikdo není a spěchejte mezi jamkami pěšky.

 

 
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!