Lékařská tajemství pro moderního muže, díl IV.

2010-01-19a
19.01.2010 14:26 | Petr Hájek

14. Jaká je nejzdravější čokoláda?

Dalo by se obecně konstatovat, že jakákoliv tmavá s ořechy (pozor, nikoliv buráky - myslíme ty, co rostou na stromě). Ořechy obsahují tuky s pozitivním vlivem a vlákninu. Navíc, pokud tmavou čokoládu porovnáme se světlou, tak tmavá má méně nasycených tuků a více antioxidantů nazývaných flavonidy.

15. Platí 5vteřinová zásada při upadnutí jídla na zem?

Většina jídla, které nám spadne na zem je kupodivu stále perfektně jedlá. Je přirozeně na místě se řídit zdravým rozumem. Něco jiného je, když vám spadne napůl zabalený hamburger nebo upadne samotný párek a několikrát se otočí ve špíně na zemi.

16. Poslední dobou se objevují přípravky na čištění střev, je to dobrý nápad?

Nejvíce neřádstva se zbavíte, když podobné věci budete ignorovat. Vnitřnosti se vyprazdňují nejlépe tehdy, když jíte dostatek vlákniny. Tu si dejte ideálně v přirozené podobě jako ovoce nebo zeleninu.

17. Když si dám v noci jednu skotskou, je to na škodu?

Vědci tvrdí, že mírné pití je zdraví prospěšné, ovšem zdůrazňujeme slovo „mírné" raději rovnou 100x. Každopádně, když pít nebudete vůbec, rozhodně si nijak nepohoršíte - je určitě zbytečné cpát do sebe další jed, kterého se musí organismus složitě zbavovat.

18. Funguje antibakteriální mýdlo lépe než obyčejné?

Ne, nefunguje. Zázraky se nekonají ani zde, takže opět je na místě zdravý rozum.

Hodnocení článku:Komentáře

Hodinky Special Ops. aneb chybí jen vodotrysk Hodinky Special Ops. aneb chybí jen vodotrysk V těchto nenápadných černých hodinkách se ukrývá kompletní quadband mobilní telefon, multimediální přehrávač, také umí... Předchozí článek "Michelinská hvězda je jako Oscar v kuchařském světě." Když něco chcete opravdově zažít, dělat či poznat, vydejte se tam, kde se taková příležitost nabízí od skutečných profesionálů.... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!