Lékařská tajemství pro moderního muže, díl V.

2010-01-22a
22.01.2010 15:30 | Petr Hájek

19. Kolik kávy denně je zdravé?

Dle moderních lékařských názorů je průměrně silná káva prospěšná zhruba do 500-600 ml. Pro běžného občana je to navíc také největší zdroj antioxidantů a vědci mají rovněž i za to, že pomáhá proti chorobám známým jako Alzheimerova a Parkinsonova.

 

 

20. Je horizontální čárka na nehtu znakem nějaké nemoci?

Není, s největší pravděpodobností pochází (-ejí) z doby, kdy nehet rostl a vy jste v té době prodělali nějaký úraz či onemocnění.

 

 

21. Dalo by se o nějakém ovoci říci, že je nejzdravější?

Ano, zřejmě o borůvkách.

 

 

22. Jsou všechny mořské plody dobré pro zdraví?

Ne, nejsou. Garnáti, krabi i humři mají poměrně vysoký obsah cholesterolu. Nejvýše stojící predátoři typu tuňák či mečoun mohou mít zase pro změnu zvýšené objemy industriálních toxinů (hádejte, kam teče všechen odpad...), takže se nedoporučuje je jíst více jak 3x týdně. Vegetariáni pak mají po starostech úplně.

 

 

23. Nechodím moc k doktorovi, je to na škodu?

Pokud jste mladí, je vám pod 40 a necítíte žádné problémy, pak je počet návštěv nutných u doktora naprosto minimální. Na druhou stranu některé choroby nebolí, takže rozhodně neuškodí nechat si jednou za cca 5 let změřit cholesterol, krevní tlak apod.

 

 

24. Potím se přespříliš, je to normální?

Pocení je jednou z cest, jakými se organismus vypořádává se zvýšenou váhou, proto prý značně pomůže zhubnutí. Vysoký stupeň pocení také může souviset se špatnou funkcí štítné žlázy, takže určitě si ji nechte pro jistotu zkontrolovat.

 

 

Hodnocení článku:Komentáře

Stylová sluchátka pro sportovce Stylová sluchátka pro sportovce Ne snad, že by člověk měl vždy dělat několik věcí najednou, v práci si toho jistě užijeme všichni dost. Na druhou stranu ale,... Předchozí článek "Michelinská hvězda je jako Oscar v kuchařském světě." Když něco chcete opravdově zažít, dělat či poznat, vydejte se tam, kde se taková příležitost nabízí od skutečných profesionálů.... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!