Lékařská tajemství pro moderního muže, díl X.

Publikováno: 07.03.2010 07:55 | Petr Hájek

Určitě není nic špatného na tom, věnovat se v rozumné míře vlastnímu zdraví. Kromě vyvážené stravy, dostatku pohybu a ideálně co nejméně stresu jsou ale na místě i jisté základní znalosti, bez kterých to dnes zkrátka nejde...  

60. Co si myslíte o přínosnosti akupunktury pro zdraví?


Ačkoliv si cca 1 miliarda Číňanů myslí, že funguje, věda se na ni dívá skrze prsty, jelikož její přínos nebyl nikdy prokázán. Pokud jde o redakční názor, máme za to, že jsou i příjemnější formy relaxace...

 

 

 

61. Je moje nedůvěra v kvalitu pánve na místě?

Přijde na to. Pokud se bavíme o té na smažení a za předpokladu, že je popraskaná či evidentně jinak těžce mechanicky poškozená a odloupaná, pak ano, radši ji vyměňte.

 

 

62. Jaké chemické přípravky nemají v domácnosti co dělat?

Rozhodně není dobrým nápadem skladovat mezi potravinami, léky či přípravky na mytí předměty jako jsou pesticidy, ředidla a podobné věci patřící minimálně do garáže či sklepa a když se jim vyhnete úplně, jen dobře.

 


 

63. Jaký je nejlepší postup pro důkladné umytí obličeje?

Pouze za předpokladu, že jste denně od šmíru apod. (třeba pracujete s auty) stojí za to čistit obličej nějakým drsným mýdlovým přípravkem. Ty ale mají tendenci zničit tenkou ochrannou olejovitou vrstvu, kterou má každý z nás díky přirozeným přírodním pochodům na obličeji. Navíc je tu ten fakt, že 7 % mužů je alergických na umělé vůně a chemikálie v mýdlech a podobných směsích, takže jestliže nechcete po čase připomínat jemností kůže struhadlo, používejte ideálně pokaždé jemné mýdlo s vybalancovaným pH a olejem.


64. Má smysl se natírat kolínskou?

Mnoho mužů se po ránu ošplouchne špetkou kolínské (či jiné alkoholické vody po holení), voňavkou nebo co právě mají skladem. To vše je ze společenského hlediska v pořádku, ovšem může to citlivější obličej výrazně vysušit. Sáhněte proto raději po nějakém zvlhčujícím krému s antioxidanty (ty by měly napomáhat i k lepší regeneraci obličeje při spánku).
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!