Lékařská tajemství pro moderního muže, díl XI.

2010-03-15-1
15.03.2010 10:26 | Petr Hájek

Určitě není nic špatného na tom, věnovat se v rozumné míře vlastnímu zdraví. Kromě vyvážené stravy, dostatku pohybu a ideálně co nejméně stresu jsou ale na místě i jisté základní znalosti, bez kterých to dnes zkrátka nejde...  


65. Jak si mám vybrat správný zvhlčovač na obličej?


Začněte tím, že se zeptejte nějaké ženy poblíž, co vše používá a pak zvažte aplikaci mužské obdoby daných věcí. Samozřejmě je na místě ponechat si i kapku zdravé mužnosti, takže líčení rozhodně vynechat. Pokud si právě říkáte, jaký že je vlastně hlavní rozdíl mezi produkty pro ženy a pro muže, tak vás můžeme uklidnit, že prakticky žádný, většinou pouze ve vůni + balení.

 

 

 


66. Je třeba řešit peeling?


Zde musíme odpovědět také otázkou, myslíte si, že se kůže z obličeje odlupuje pouze ženám? Pokud berete kvalitu péče o svůj obličej ale opravdu vážně, pak je rozhodně doporučeno nezanedbat ani peeling a pořídit si do sbírky patřičné přípravky. Ti, kterým by bylo podobné řešení proti srsti, mohou zůstat u metody čistě fyzické a přitom také docela účinné - po koupeli obvykle stačí přetřít obličej hrubým ručníkem.


67. Jak často bych si měl umývat vlasy?


Je jedno, jak tvrdý se někdo zdá být navenek, jeho vlasy budou stále křehké, takže jestli si je dotyčný chce udržet co nejdéle, měl by se o ně aspoň trochu starat. Vlasům určitě nesvědčí každodenní umývání. Navíc každé mytí z nich vymývá přirozenné ochranné oleje (vaše kůže vlasy v rámci ochrany mastí), po umytí proto vždy používejte kondicionér (i verze dva v jednom je OK). Ještě pár slov k česání - v žádném případě se nesnažte vlasy rozčesat agresivně - nakonec napadlo by vás kartáčovat svůj kašmírový svetr hráběmi? - použijte k doladění nejlépe pouze prsty.
68. Jaká je nejlepší cesta starání se o zuby?


Za předpokladu, že zatím nepoužíváte zubní nit, tak jestliže máte rádi svoje zuby, rychle si nějakou pořiďte. Pokud jde o klasické čištění kartáčkem, i na jeho adresu lze zmínit několik zajímavých informací. Předně, specializované produkty poskytující moderní sonické čištění jsou opravdu efektivnější, nežli kartáčky 4. třídy nasypané v rohu v drogerii. Pokud máte stále pochybnosti, tak to řekneme ještě jinak - na domácím umyvadle dentisty naleznete s největší pravděpodobností zubní nit i podobnou hračku, takže když jim věří oni, proč ne i vy?

 

 
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!