Máte strach z nemocí a bakterií?

Publikováno: 11.11.2011 13:39 | Petr Hájek

Pak si dejte pozor na těchto 6 míst, které shledali v nedávném bakteriálním průzkumu vědci jako potenciálně nejnakažlivější...

 

2011-11-11-1
 

 

Aby nebyla mýlka, když chytnete na něco, co vás může nakazit, neznamená to, že za týden umřete na agresivní formu moru. Daná procenta udávají pouze procentuální podíl povrchu, který by mohl nést či jinak obsahovat bakterie způsobující infekční nemoci (tj. vhodné podhoubí pro ně, nikoliv bakterie samotné!). Vědci nezabíhali do přílišných detailů, o jaké bakterie by se mohlo jednat, předpokládáme ale, že půjde přinejhorším o nějakou „light" variantu způsobující rýmu či průjem.

S mírným přeháněním je to tak trochu zázrak, že vám po tankování benzínu/nafty/plynu neupadnou ruce, jelikož celých 71 % držátek u benzínových pump bylo shledáno jako ty, s pozitivním nálezem. Je to určitě zvláštní s ohledem na fakt, že prostředí benzínových pump je z důvodu existence pro bakterie jedovatých látek naoko silně nepříjemným místem k žití, přesto zde podmínky jsou a to navíc v rekordní hodnotě.

Jako další nejnebezpečnější byla určena držátka u poštovních schránek. Za tím zřejmě budou ony neustálé průvody ke schránkám chudáků lidí a házející tam nonstop desítky letáků, pozvánek, slevových akcí a podobných nesmyslů. S hodnotou 43 % se pak na 3. pozici zjevilo zábradlí u eskalátorů. Celých 41 % si pro změnu nárokují bankomaty. Ne moc daleko za nimi se pak umístily se 40 % parkovací automaty a všelijaké kiosky. No a poslední jsou s 35 % staré dobré výdejní automaty.

Rada je zřejmá - umývat se po použití podobných věcí (a nejen těch přirozeně), nedělat podobné věci, popřípadě je dělat, ale vzít si do kapsy také rukavice.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!