Mercy - Lék na kocovinu?

Publikováno: 13.11.2011 11:38 | Petr Hájek

Asi jste v podobné situaci byli sami nejednou: dali byste cokoliv na světě za to, abyste měli po ruce nějaký lék na kocovinu.

 

2011-11-13-1
 

 

Lidé pracující v jídelní branži zahrnují trh podivnými lejktvary proti kocovině již pěkných pár let a to s velmi nevysokým účinkem a vpravdě podezřelým obsahem většinou. Chudáci, co to přehnali včera, tak do sebe dnes byli nuceni soukat všelijaké solené hrůzy s Tabascem, či pekelnou alianci vzniklou spojením prošlých dietetických doplňků, starého ledového čaje a umělých příchutí, abychom nostalgicky vzpomněli ty chutnější z nich...

Jelikož je ale moderní člověk tvor zvídavý a tedy neustále něco zkouší, testuje, vyřazuje a stále ladí k dokonalosti případné úspěšné recepty, přece jen se po čase vyprofiluje něco použitelného. Nakonec, máme tu již věci, které vás rekordním způsobem opijí, takže by bylo jen a jen fér mít tu také ty, které vám pomohou další den se z objetí těch předchozích vykřesat. Zatím nebyly výsledky na tomto poli bůhvíjaké, ale je milé vědět, že je to oblast stále lidi zajímající + kde se investují peníze do toho, aby se podobný lék na kocovinu objevil.

Firma s názvem Mercy (v překladu „milosrdenství") se nicméně dušuje, že se jí právě toto povedlo. Prý na to jde produkt tak, že se snaží zastavit kocovinu ještě před tím, nežli vypukne. Podle autorů pití obsahuje unikátní mix aminokyselin, antioxidantů a vitaminů k tomu, aby maximálně podpořil standardní tělesné funkce a organismus se tak zbavil problémů (tedy acetaldehydu) co nejrychleji sám. Tímto dochází ke snížení projevů tzv. kocoviny - hlavně bolesti hlavy a pocitu na zvracení.

Nápoj prý funguje až na 5 následně vypitých alkoholických nápojů, to ale samozřejmě jen tehdy, když jej vypijete co nejdříve po alkoholu. Jistý zahraniční redaktor se rozhodl věci otestovat v praxi. Zakoupil proto za 11,50 USD balík 4 kusů pití a vyrazil na 5 drinků Barbaresca. Druhé ráno byl dotyčný sice utahaný, ale skutečně a podivně bez řečených příznaků, které díky nápoji nikdy nedorazily. Nápoj prý vůbec nechutná špatně, což je i důvod, proč je doporučován k přímému mixování s alkoholem.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!