Naoko zdravá jídla, která vám ve skutečnosti škodí, díl 2.

Publikováno: 12.06.2010 12:19 | Petr Hájek

Moderní člověk často jí a pije věci, o kterých mu bylo řečeno, že jsou pro něj zdravé, takže logicky předpokládá, že je to pravda. Jak se ale vzápětí přesvědčíte, i ty nejzdravější věci mají často svoje háčky...

 

Zřejmě každý muž již někdy řekl sám sobě nad cereální tyčinkou: „Chutná to strašně, takže to musí být zákonitě zdravé." Odhadovat by se tak jistě dalo i z četných reklam zdravě se tvářících žen kolem 18-20, které pózují s tyčinkou v ruce či puse nad krabicí produktu X. Naneštěstí ale neplatí ani tato věc.

 

 

Veškeré tyto tzv. „zdravé" tyčinky obsahují v 99 % případů věci, na kterých typicky stojí i ty nejméně zdravé sladkosti: cukr, tuk a kakao. Jistě není třeba zdůrazňovat, že je 50x zdravější namixovat si něco podobného svépomocí ze základních ingrediencí a dát si tam třeba jen špetku medu namísto řepného cukru.

 

 

Vezměme si třeba takovou tyčinku Quaker Oats True Delights Bar, ta obsahuje borůvky, čokoládu atd. a i když vypadá super-zdravě (foto nahoře) + jako že nemá moc kalorií, pravda je taková, že má stejný energetický obsah jako tyčinka Snickers a tu vám zřejmě málokterý dietolog doporučí.

 

 

Zkrátka, když chce být člověk zdravý, musí přinášet oběti všude, kam se jen hne. Bude ho to totiž v úhrnu stát více, nežli stravování průměrné, bude často jíst věci, které většině lidí nechutnají, o trávení více času při přípravě ani nemluvě. A proč vlastně vaše tělo až zase tolik nemá rádo věci bez tuku a cukru? Jelikož kdysi dávno nám to pomáhalo lépe přežít při lovu mamutů. Proto, pokud chcete žít opravdu zdravě, nepůjde tělo do tohoto stavu nijak vnutit, zkrátka to vše musíte protrpět.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!