Nejnovější trendy v oblasti domácích spotřebičů

Publikováno: 18.08.2012 12:30 | Petr Hájek
Moderní doba si žádá své i na poli kuchyní, kam se dere spousta věcí, o nichž by si člověk před časem často ani netroufl snít. A kdy jindy proměnit naše kuchyňské sny v realitu, nežli právě dnes, kdy je tak široká nabídka na trhu?

Pračky

Moderní pračky se přibližují pracímu ideálu již pěkných pár let. Ten spočívá ve stále efektivnější práci s elektřinou, vodou, práškem, minimální hlučnosti, zvyšující se samostatnosti a tedy rostoucí “inteligenci” praček a v neposlední řadě také stále efektivnějším využití dostupného prostoru, kterého určitě nebývá právě v kuchyních nazbyt. Moderní pračka disponuje jednoduchým designem, snadnou ovladatelností a mnoha funkcemi dostupnými na speciální žádost. A svede je i model od Electroluxu na snímku.

 

2012-08-18-1

Zdroj: homeappliances.wordpress.com

 

Digitální vařič na rýži

V moderní kuchyni většinou vaříme rýži velmi tradičním stylem, což se u národa, kde rýže netvoří majoritní spotřebovanou jídelní surovinu, dá docela i pochopit. Pokud má nicméně někdo v úmyslu dotáhnout její vaření téměř k dokonalosti, není problém sáhnout po moderním vařicím náčiní jako je to od Sang Jang Lee - na první pohled jde o hyper-moderní udělátko podezřelé funkce, ale stačí, když odsuneme horní část a to je z obsluhy vše. Přístroj se ovládá digitálně.

 

2012-08-18-1

Zdroj: homeappliances.wordpress.com

 

Mini-ledničky

Filozofie za vznikem trendu a obliby mini-ledniček je nesmírně prostá a je jistě zřejmá komukoliv, kdo si někdy zkusil vzít ledničku větší kamkoliv na zahradu nebo na výlet s sebou. Ve většině případů jsou podobné operace zcela znemožněny kvůli váze přesahující 100 kg i s jídlem. Mini-ledničky jsou tedy praktickou náhradou u věcí, u nichž určitě nechceme, aby se nám rozmrazily nebo zteplaly. Podobná zařízení jsou určena spíše pro menší objemy jídel a nápojů, takže před koupí je vhodné si uvědomit, na co ji hlavně budeme potřebovat - muži však mohou být klidní, pivo (a to nejen plechovkové) se vleze naprosto všude, i do této mini-ledničky značky Koolatron!

 

2012-08-18-1

Zdroj: homeappliances.wordpress.com

 

Sporák na tuhá paliva

Ačkoliv by to dnes v době dominujících vařičů a sporáků plynových a elektrických ani lidé nečekali, věnuje se poslední léta mnoho pozornosti i modelům na tuhá paliva. Podobný kousek jako ten od značky Wamsler nám určitě ostudu neudělá, takže není nutno jej nechávat někde v poslední místnosti na chatě. Jedná se o velmi stylovou podobu vaření, která si jistě najde své příznivce, jimž nabídne poctivou osvědčenou konstrukci i funkci a navíc ještě moderní materiály k tomu...

 

2012-08-18-1

Zdroj: homeappliances.wordpress.com

 

Trouba na páru

Většinou se dnes uchylujeme pro rychlý ohřev něčeho k běžným mikrovlnkám, inženýři ze společnosti Sharp se ale rozhodli, že nadešel čas změn i v této sféře kuchyňské bílé techniky. Běžná mikrovlnná trouba používá k ohřevu vloženého jídla a nápojů mikrovln, ovšem model na fotce pouze a výhradně čistou páru, takže jsou dle výrobce zachovány v dokonalém stavu všechny živiny, minerály či vitamíny.

 

2012-08-18-1

Zdroj: homeappliances.wordpress.com

 
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!