Nejpálivější hamburger na světě představen

Publikováno: 01.09.2010 14:28 | Petr Hájek

Aneb skutečná výzva pro skutečné muže, jejichž pusa a vnitřnosti něco vydrží!

 

 

Pokud si přímo libujete v soutěžích jako je třeba „Stupid Wings Challenge" (pojídání pálivých kuřecích křidýlek) nebo „Hellfire Challenge" (papričkový festival v San Jose), kde do sebe muži soukají celé podnosy neuvěřitelně pálivých věcí, máme pro vás dnes tip na další výzvu k překonání.

Špatné chilli poznáte snadno - je jenom pálivé a nic víc. Dobré chilli nicméně kromě oné magické pálivé chuti povýší na zcela novou a nepopsatelnou úroveň i chutě jídla, ve kterém se nachází. A přesně to je i případ hamburgeru s názvem „Firecracker Burger" servírovaného v baru SkyBox Sports Bar and Grill v Aria Resort (Las Vegas).

Velmi dobré hovězí je v jeho případě podtrženo indickými papričkami Bhut Jolokia, chilli sýrem a chilli salsou. Za předpokladu, že máte strach o to, aby to nebylo něco druhořadého pro chilli-amatéry, hned vás musíme ubezpečit, že chilli Bhut Jolokia bylo v roce 2007 Guinessovou knihou rekordů vyhlášeno jako nejpálivější chilli světa (cca 400x silnější než omáčka z Tabasca).

Menu ve SkyBox baru obsahuje dokonce i varování: „Přibližujte se s opatrností, pokud burger celý sníte, je další drink na nás." Dle osob, které ochutnaly, je nástup velmi rychlý a pocit připomíná, jako by se Indický bůh ohně pokoušel ovládnout vaše tělo. Testovací subjekt burger po 3 kousnutích vzdal a jak prozradil číšník, kupodivu jsou to prý převážně ženy, které burger snědí, nežli muži. Takže pánové, hleďte nám napravit reputaci... !
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!