Niacin pro lepší erekci

Publikováno: 21.08.2011 09:32 | Petr Hájek

Ke kvalitnímu sexuálnímu životu je třeba celá řada věcí a jednou z nich je samozřejmě i kvalitní erekce. Tu vám zajistí správný výběr vitamínů i jídla.

 

2011-08-21-1
 

 

Vědci zjistili, že vitamin B3 řečení niacin a nalézající se v kuřatech, rybách a obilí (mimo jiné) má mimořádný potenciál v boji proti erektivní dysfunkci tehdy, pokud máte vysoký cholesterol. Stručně řečeno, niacin pomáhá tělu zpracovávat tuky a studie ukázaly, že i redukuje cholesterol (podobně jako léky „statiny", jež slouží ke stejné věci).

Niacin funguje podobně jako statiny - ovšem dopřát si jej můžete sami i bez předpisu (v rozumné míře samozřejmě). Statiny a niacin zajišťují, že se zlepšuje kvalita celého oběhového systému, což jde ruku v ruce s kvalitní a dlouhotrvající erekcí, pro níž je vynikající zásobení krví naprosto klíčovým parametrem.

Ale k pokusu: během 12 týdnů dával doktor Chi-Fai Ng mužům s vysokým cholesterolem niacin a těm druhým placebo. A právě ti s niacinem posléze doktorovi sdělili, že byli schopni po 12 týdnech lépe udržet erekci. Muži s vážnou erektivní dysfunkcí viděli ještě neuvěřitelnější výsledky.

Niacin má sice ve vyšším objemu některé vedlejší účinky (hlavně zarudnutí obličeje a svědivá pokožka), stále to ale vypadá, že jde o levnou, relativně zdravou a přirozenou cestu, jak si zredukovat nezdravě vysoký cholesterol a zase si užívat všech radostí života. Niacin zatím nebyl srovnáván co do účinků s Viagrou a podobnými věcmi, takže kdoví, třeba se jednou bude místo ní předepisovat prostě nějaké jídlo...

Je tu malý zádrhel ale - abyste do sebe dostali stejný objem niacinu jako v testu, museli byste denně sníst 200 kuřat. Také se nedoporučuje svépomocí kupovat ve velkém suplementy, ale v případě erektivní dysfunkce zajít před vlastní niacinovou kůrou za doktorem a určitě se o všem zprvu poradit, jelikož to bývá často spojeno s dalšími skrytými srdečními problémy.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!