Odstraňování chloupků u mužů (2.)

Publikováno: 01.08.2011 14:07 | Petr Hájek

Když přijde na otázku jak moc a kde zachovat tělesné ochlupení, tak se názory mužů i žen na věc značně liší. Jisté je ale minimálně to, že módní a stylové trendy pochopitelně zasahují o do této oblasti.

 

2011-08-01-1
 

 

1. Shaving

Nejstarší a nejosvědčenější klasika, s níž jistě již i tak máte největší zkušenosti. Dá se provádět s řadou čepelek, holicích břitů a dalších zařízení typu elektrický strojek. Holení je číslem 1. pro řadu mužů hned z několika důvodů, ale ten hlavní je zřejmě fakt, že nástroje na holení již každý muž vlastní. K zahození není ani to, že dané místo jednou přejedete a je to - žádné další investice časové či finanční.

Jestliže holíte novou kůži, tak nepodceňte otázku změkčení a její přípravy! To jest navlhčit teplou vodou a změkčit některým z holících gelů či pěn. Vždy též holte zásadně po směru růstu chloupků, nikdy proti. Nevýhodou metody je, že se chlup/vlas vrátí a to v na omak drsnější podobě - je tomu tak díky faktu, že jste zanechali na chloupku břitem ostrou hranu. Rovněž holení v oblastech, které na to nejsou zvyklé může (a bude) zdrojem nepříjemných svědivých pocitů.

2. Trimming

Za situací, kdy nejde ani tak o to, vlas zlikvidovat, jako spíš jej odstranit, je dobrým adeptem na odchlupení právě trimming. Jestliže někde disponujete opravdu dlouhými vlasy/chlupy (vousy), nechte si při ruce i dlouhé nůžky právě na ně. V oblastech, které potřebují pečlivější přístup, se ale určitě neobejdete bez nůžtiček menších (na nehty budou stačit).

Sehnat se dají také speciální zastřihávací nástroje, které dle nádstavce zarovnají/sestřihnou, co jen potřebujete - chloupky v uších i nose, na zádech, kotlety atd. Je docela pravděpodobné, že totéž umí i vámi již používají strojek, takže pohledejte jeho krabici a zjistěte, jestli nebyl zastřihávací nádstavec přímo tam. Tak či onak, pro základní práci si vystačíte s dvojicí různě velkých nůžek. Zádrhelů trimmingu je bohužel také několik: můžete se nepříjemně střihnout do kůže nebo si naopak chloupky neodstranit dokonale.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!