Odstraňování chloupků u mužů (3.)

Publikováno: 15.08.2011 13:42 | Petr Hájek

Když přijde na otázku jak moc a kde zachovat tělesné ochlupení, tak se názory mužů i žen na věc značně liší. Jisté je ale minimálně to, že módní a stylové trendy pochopitelně zasahují o do této oblasti. 

2011-08-15-1

 

3. Waxing

Pro různé tělní oblasti a typy chloupků se používají různé vosky. Je to zkrátka oblast, nijak si složitostí nezadávající s oblastí třeba takových vosků pro lyže. Tyto vosky jsou k dostání i v domácích soupravách, nicméně pokud jste"voskový panic" raději zamiřte napoprvé do rukou profesionála. Waxing totiž není příliš začátečnická procedura.

Během Waxingu je po vašem těle rozetřena tenká vrstva vosku, která se posléze z těla odlepuje v podobě plátěných pásků. Pohyb při odstraňování má být jemný a zásadně proti směru růstu chloupků. Jde o metodu produkující jemnější sekundární chloupky a polo-trvalé odchlupení. Opět opakujeme varování ať s metodou příliš nelaškujete, jinak si snadno servete kůži, popřípadě se opaříte voskem.

4. Sugaring

Metoda v podstatě totožná s Waxingem nahoře, ovšem s jednou zásadní rozdílností: hlavní ingrediencí zde není vosk, ale cukr. Tedy doslova vzato, nejde výhradně o cukr, ale v látce je i řada dalších (z jídla odvozených derivátů), cukr zde však většinou dominuje, navíc, člověk z ní má lepivě-cukrový pocit, takže proto Sugaring.

A proč dát přednost Sugaringu před Waxingem? Hlavní výhodou je, že po Sugaringu na vás zůstanou jen snadno omyvatelné kousky ve vodě rozpustných látek. Když použijete Waxing, zůstane po aplikaci i následném odtržení na kůži stále trocha voskového rezidua, které působí nepohodlným lepivým dojmem. I Sugaring má zápory ale - mezi jeho aplikacemi je nutno obvykle čekat déle, nežli u Waxingu (tj. vosk „chytne" menší chloupky než cukr).

 
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!