Odstraňování chloupků u mužů (4.)

Publikováno: 18.09.2011 10:33 | Petr Hájek

Když přijde na otázku, jak moc a kde zachovat tělesné ochlupení, tak se názory mužů i žen na věc značně liší. Jisté je ale minimálně to, že módní a stylové trendy pochopitelně zasahují i do této oblasti. 

 

2011-09-18-1
 

 

5. Depilátory

Teď nemáme na mysli depilační strojky, ale jisté přípravky občas k vidění a prodávané na trhu a to hlavně ve formě krému. Typicky se jedná o krém na bázi alkalické, jenž poruší strukturu vlasů i chloupků. Po chvíli je tedy z obou jen jakási kašovitá substance, kterou hladce opláchnete. Tato metoda je snadno dostupná v každém obchodě a to ve verzi pro tělo nebo obličej.

Před aplikací je ale potřeba pamatovat na několik věcí - tak, jako při holení, i krémovými depilátory pouze odstraňujete chloupky až na kůži, takže je nutno metodu opakovat častěji, nežli třeba takový waxing. Dalším zádrhelem je fakt, že chemikálie vevnitř obvykle vylučují znatelný odér ne každému příjemný. A do třetice všeho špatného - před aplikací krému na celé tělo zkuste jen malý kousek na nějakém místě, abyste zjistili, zda nejste na tento typ depilace příliš citliví nebo nemáte alergii.

6. Bleaching

Další z metod, o kterých se v souvislosti s holením a další genocidou chloupků u mužů zmíníme, je bleaching. Jeho kouzlo tkví hlavně v tom, že se nikde nic nestříhá, pouze se chloupek odbarví tak, že je zdánlivě téměř neviditelný. Je ale samozřejmě i zde také potřeba vyvarovat se několika zásadních omylů při nasazení bleachingu.

Tím největším je zřejmě nutnost vybrat dokonale odstín, jaký potřebujete pro svůj obličej nebo tělo. Nikdy také nezkoušejte bleching s přípravky, jež jsou určené na bělící operace v domácnosti (lidská verze bleachingu je samozřejmě výrazně slabší variací na domácí leštěnku). Stejně jako u depilačních krémů, i zde je potřeba ale nejprve zkusit, zda tuto metodu vaše kůže snese. Metodu je možno opakovat maximálně 2x denně. Také okolo očí by se s ní mělo extrémně opatrně!

 
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!