Odstraňování chloupků u mužů (úvod)

Publikováno: 19.07.2011 16:10 | Petr Hájek

Když přijde na otázku jak moc a kde zachovat tělesné ochlupení, tak se názory mužů i žen na věc značně liší. Jisté je ale minimálně to, že módní a stylové trendy pochopitelně zasahují o do této oblasti.

 

2011-07-19-1
 

 

Důvodů, proč si muži odstraňují chloupky může být mnoho. Třeba takoví cyklisté si raději udržují nohy oholené, jelikož obvykle nosí těsné materiály typy lycra či spandex, což je v kombinaci s jejich sportem podhoubí pro problémy. Plavci si zase odstraňují ochlupení z těla (typicky ruce, hrudník, záda, nohy) kvůli rychlosti.

K dokonalosti věc dovedli příznivci bodybuildingu, kteří si holí celé tělo, aby dali po navoskování vyniknout každičkému detailu svalů. Většina mužů ale nechce věci hnát až tak do extrému a rozhodla se ponechat si určitý stupeň porostu (tělního i obličejového). Jestliže jste nicméně vy dospěli k závěru, že na některých místech musí chloupky pryč, pokusíme se v tomto krátkém seriálu věci napomoct.

Dobrou zprávou je, že moderní doba i v této oblasti řekla své, takže kvůli zkrácení tělních porostů je již nemusíme pálit ohněm, trhat či do nich sekat pazourkovou sekerou. Holení vulkanickým sklem se již také nenosí a k dispozici máte kvanta moderních postupů i udělátek, jež jsou často podezřele shodné s těmi ženskými.

Nalijme si však čistého vína. Ačkoliv jsou moderní metody technicky a časově nenáročnější a bohatší co do voleb, málokdy jde o procesy zcela a dokonale bezbolestné. Ba právě naopak, za některé z nich by se nemusela stydět ani středověká inkvizice. Tak to bychom měli úvod a příště se již budeme věnovat jednotlivým způsobům.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!