Ping pong pro 3 a 4 osoby

Publikováno: 18.01.2012 13:42 | Petr Hájek

Dát si občas stolní tenis je skvělý způsob, jak se zároveň věnovat relativně nenáročnému sportu a ještě přitom udělat i něco pro zdraví. Co ale dělat v případě, že jste 3 nebo 4 a nejen 2?

Nabízí se samozřejmě s klasickým stolem možnost, zahrát si jiné varianty, kdy jsou na jedné straně 2 + 1 nebo 2 + 2 hráči, popřípadě střihnout si tzv. "obíhanou" vhodnou pro prakticky libovolný počet hráčů. Také můžete nechat 3 a 4 osobu "pauzírovat" po mariášovém způsobu a hrát prostě jen 1 + 1. Tolik tedy nabízí klasika. Co ale osoby, které opravdu od ping pongu čekají mnohem více?

 

2012-01-18-1
 

 

Nedávno byly představeny i jeho modifikace pro 3 a 4 hráče. Nejprve tedy pár slov k 3kové verzi. Ta zajistí, že se třetí z vás nikdy nebude nudit a ve hře budou stále všichni. A můžete si dát i menší stylovou úpravu pravidel - třeba taková modifikace na 3 vítězné sety se přímo nabízí. Stůl sice vypadá složitě, ale není to taková hrůza. Nejvíce si pochopitelně zahraje ten uprostřed, což je i místo, které by bylo vhodné po čase prostřídat... Hra dostane rovněž zcela nový rozměr poté, co sem přidáte 2 míčky...

 

2012-01-18-1
 

 

Stolní tenis pro 4 je již těžká moderna, která se stolnímu tenisu ani moc nepodobá, ale staví na jeho pravidlech, takže se dá jistě s menším přimhouřením očí považovat právě za jeho odrůdu. Cílem zde je, jak napovídají ony otvory v desce, uhrát bod tak, že se trefíte dovnitř a bránící hráč nestihne vykrýt. Jak je dobře vidět ze snímku, stoly to jsou poměrně malé, takže ve 4 a s dobrými hráči je to docela nepřehledná situace. Tak či onak, zájemci o desku si musí nachystat 250 USD a vyrazit směrem k Hammacher Schlemmer.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!