Plastická chirurgie a muži

Publikováno: 11.10.2012 22:17 | PR

Ačkoliv se plastická chirurgie nejčastěji spojuje se ženami, plastičtí chirurgové vám potvrdí, že úplně stejně zajímavý je tento obor i pro muže. Pánové – stejně jako ženy – mají estetické nedostatky a mnozí z nich se dobrovolně vrhají na operační sály, z nichž se pak do společnosti vrací (téměř) dokonalí.

Plastická chirurgie muži

Zdroj: cosmeticsurgeryindianapolis.wordpress.com

Své by o tom mohl vyprávět majitel pražské kliniky plastické a vlasové chirurgie Ing. Milan Dvořák, který v roce 1993 založil jednu z nejstarších českých soukromých klinik, INTER CLINIC Praha-Radotín.
„Pánové se chtějí líbit stejně jako dámy a zájem o zákroky plastické chirurgie u nich postupně stoupá,“ vysvětluje Milan Dvořák. Mezi nejčastější zákroky se řadí vlasová transplantace, plastická operace gynekomastie a liposukce břicha.

Liposukce vede

I muže trápí nadváha a i oni jsou se svojí postavou nespokojeni. Proto je velice častým zákrokem liposukce břicha, podbradku a dalších partií. Zatímco menší liposukce se provádí v místním znecitlivění, na větší liposukce břicha lékaři doporučují anestezii celkovou. Jak ale upozorňuje Milan Dvořák, liposukce není řešení obezity: k docílení trvalého zhubnutí je třeba dodržovat zásady zdravé výživy. Liposukce bývá jen prvním krůčkem často poměrně dlouhé cesty za hezkou postavou.

Gynekomastie: problém nejen kulturistů

Gynekomastie neboli zvětšená prsní žláza u mužů je častým problémem zejména u kulturistů, a to vlivem steroidních anabolik. Nicméně s gynekomastií se potýká až 40% mužské populace a mohou za to nejčastěji hormonální problémy. Redukce prsní žlázy se provádí v celkové anestezii a může být kombinována i s liposukcí (u obézních mužů). Gynekomastie se často dočasně objevuje i u dospívajících chlapců, avšak ta časem sama odezní.

Transplantace vlasů

Padání vlasů je u mužů častý problém. Obvykle je příčinou tzv. androgenní alopecie. Pánům se tvoří kouty, kolečka a různě rozsáhlé pleše. „Problém je to ale řešitelný,“ vysvětluje Milan Dvořák a pokračuje: „Transplantace vlasů je ideální řešení, navíc s trvalým efektem.“ INTER CLINIC jako nejstarší pracoviště vlasové chirurgie poskytuje na transplantované vlasy doživotní záruku.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!