Příručka moderního běžce, díl 15.

Publikováno: 26.07.2010 16:01 | Petr Hájek

Drtivá většina z nás vede sedavý způsob života, což má (jako vše) svoje výhody i nevýhody. K hlavním nevýhodám patří ta, že se málo pohybujeme, což je dobré kompenzovat třeba právě během. Je to tělu přirozený pohyb, cvičí takřka všechny svaly, zeštíhlí figuru, člověk se díky němu přestane zadýchávat při jakémkoliv pohybu a v neposlední řadě jistě stojí za zmínku také to, že je zcela zdarma.

 

 

69. Nevyhýbejte se skupinovému běhu

Bývalá britská olympijská šampionka radí, že není špatnou strategií „vetřít" se při běhu za někoho před vámi rozrážejícího vzduch. Neznačí to špatnou formu, ani to není ilegální, zkrátka je to chytré.

70. Přeřazujte rychlosti

Jestliže právě běžíte svojí průměrnou rychlostí, zkuste občas „přeřadit" na tu vyšší. Maximálně však na 2 minutky, pak se zase vraťte k původní rychlosti. Toto člověku prý při běhu pomůže i zbavit se duševních potíží typu strach.

71. Dlouhé běhy začněte nakrátko

Zřejmě jen málokdo z vás si troufne hned na nějakou obří trať typu maraton. Samozřejmě to není moudré hned z několika důvodů, z nichž za vypíchnutí stojí zejména ten zdravotní - běh má přinášet radost z vítězství nad jinými i sebou samým, ne člověka zlikvidovat.

72. I tvrdý trénink proložte relaxem

Zvyšujte svoje běžecké dávky pozvolna a postupně, vždy si ale každých pár týdnů vzdálenost v rámci „běžecké dovolené" zkraťte o pár kilometrů. Toto dle zkušených běžců napomůže překonání kritického zlomového bodu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hodnocení článku:Komentáře

Muž roku 2010 - č.3 Karel Granát Muž roku 2010 - č.3 Karel Granát Muž roku 2010 se blíží mílovými kroky. Kdo vyhraje letos? Pevně věříme v lítý a zajímavý souboj! Všem finalistům jsme měli... Předchozí článek "Michelinská hvězda je jako Oscar v kuchařském světě." Když něco chcete opravdově zažít, dělat či poznat, vydejte se tam, kde se taková příležitost nabízí od skutečných profesionálů.... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!