Prokázána souvislost mezi polykáním prášků a erektivní dysfunkcí

Publikováno: 20.11.2011 11:59 | Petr Hájek

Připomíná vám vaše domácí skříňka na léky miniaturní apatyku? Pak je možná na čase důkladně si uvědomit, že když do sebe pravidelně sypete několik typů léků, má mužský organismus sklony následně flákat erekci. Částečná erektivní dysfunkce je pak na světě a ten tam je pro změnu zážitek z erotických hrátek. Zprávu zmínil anglický magazín British Journal of Urology International.

 

2011-11-20-1

 

Vědci prozkoumali v rámci celé rešerše více jak 37 000 mužů mezi lety 49 a 69. Poté jednoduše dospěli ke zjištění, že právě ti muži, kteří brali více léků, měli stejně tak i vyšší sklony k mírné erektivní dysfunkci. Jestli jste si to pořád ještě neuvědomili, raději to zdůrazníme ještě jedou - čím více léků, tím méně sexu budete následně schopni.

Nejohroženější skupinou jsou lidé, kteří berou 3 a více léků najednou. Těch je celých 57 % v dané věkové skupině. Celých 25 % mužů pak chroupalo více jak 10 léčiv najednou. Ono to začíná nenápadně. Vždyť prášky na tlak a antidepresiva dnes užívá prakticky každý... ! A hned máte dvojičku pro začátek.

Ale nechme promluvit pár čísel: S 0-2 léky máte šanci na problémy v 15,9 % případů. S 3-5 už to je 19,7 % případů. Následuje 6-9 s 25,5 % no a jestliže jíte více, než 10 typů najednou, pak je to rovných 30,9 % (hodnota zřejmě i dále poroste).

Řešením samozřejmě není léky vysazovat tehdy, když si myslíte, že se takto projevují, ale pouze tehdy, když se poradíte s doktorem o jejich změně či jiném tempu braní.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!