První biodegradovatelný kartáček na světě

Publikováno: 16.07.2012 12:17 | Petr Hájek

Člověk by ani nespočítal, kolik všemožných kartáčků vyházel během svého života do koše. V dnešní době tak dbající na přírodu ale rozhodně není divu, že se právě objevily i kartáčky plně recyklovatelné.

 

2012-07-16-1

Zdroj: Dvice

 

S ohledem na fakt, že je doporučováno měnit kartáček co několik týdnů až měsíců, je jasné, že každému z nás prošly během života rukama a ústy doslova tuny kartáčků. Ti, co nemají elektrický, tedy vysloužilé prostě vyhodili.

Situace si všimla organizace World Centric, která odhaduje, že se ročně vyhodí jen v USA na 450 milionů kartáčků. A jelikož by z nich byla zcela bez přehánění příslovečná hora, otevřelo to (potenciálně lehce nechutnou) otázku opětovného použití.

Jelikož recyklace nemusí být vždy výhodná, rozhodli se autoři tohoto projektu, že vyrobí kartáček, který se prostě rozpadne. Mimochodem, položka není vedena jen jako recyklovatelný kartáček, ale přímo jako "kompostovatelný kartáček", což je rozhodně zajímavá vlastnost...

S ohledem na svoji rozložitelnost by jeden mohl odhadovat, že jde o kartáčky tvořené nějakou rostlinou či její částí, ale to by bylo trochu nepřesné - novinka je vyrobena z pryskyřice zvané Ingeo, jenž se u rostlin vyskytuje. Kartáček stojí 4,55 USD a plně se rozpadne za 3-6 měsíců v zemi.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!