Skvělá kůže v mužském vydání

2011-10-21-1
21.10.2011 13:07 | Petr Hájek

Dnes několik rad k nezaplacení od zkušeného dermatologa, jak pečovat o mužskou kůži a pleť. 

2011-10-21-1

 

Problém s většinou mýdel a speciálně těch pro muže, je ten, že z kůže sdírají přirozené lidské zvlhčující tuky a oleje.

Tak, jak se blíží zima, se relativní vlhkost snižuje opravdu radikálně, což znamená také to, že se voda z vaší kůže vypařuje snadněji.

Jestliže plánujete prostě používat mýdlo vaší druhé poloviny, zapomeňte na to. Ženská mýdla jsou příliš mazlavá a zůstávají na kůži.

Každý muž by měl mít v zásobě tělní čistič s nějakým typem zvlhčovadla uvnitř. Potom už nemusíte myslet na to, že když vylezete z vany, tak je potřeba používat ještě zvlhčující přípravek.

10-14 dní. Tak přesně to je čas, který je třeba, aby se kůži vrátila vlhkost. Zde to nijak jinak zařídit nelze a ani ten největší příznivec okamžitých řešení s tím nic nesvede.

Vaše kůže je tím sušší, čím více ji vystavujete vlivům vnějšího prostředí - déšť, pot, kapky, prach, ...

Nepoužívejte k obličejovému zvlhčování mužský přípravek pro zvlhčení na těle - je mastnější, takže vám brzy způsobí akné.

Ačkoliv se to moc neví, tak je faktem, že když trpíte na lupy a necháte si narůst fousy, velmi pravděpodobně budete mít lupy i tam.

Když si umýváte hlavu, není dobrý nápad patlat si přitom každý den šamponem i obličej. Možná 2-3x týdně, pokud to nevadí.

Jestliže si necháte narůst vousy, nedivte se, že to prvních pár dní trochu svědí. Pokud se to nedá snést, tak pomůže nějaký krém s hydrokortizonem.

Lokty se snadno podráždí, jelikož na nich často celý den spočíváme - při telefonování, psaní, opěrka v křesle apod.

Kůži také prospívá nepříliš horká voda při koupání nebo sprchování. Ne snad, že byste se měli v opačném extrému sprchovat ledovou.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!