Sněhurka a lovec: chyby, které nebolí

Publikováno: 03.06.2012 19:54 | Dorian Ducard

Rupert Sanders zkušený režisér televizních reklam dostal 100 milionů dolarů na natočení svého prvního celovečerního filmu. Dalšími aktivy, která získal, jsou zvučná hollywoodská jména. Dokázal tyto výhody zúročit?

Sněhurka a lovec

Zdroj: oficiální distribuce


Příběh se jen letmo drží klasické pohádky o Sněhurce a sedmi trpaslících. Příběhová linka se snaží být svěží a nepůsobit jako předem nalajnovaný příběh, což se občas daří a občas ne. Myslím, že tvůrce scénáře udělal pro děj maximum. Více zásahů by udělalo ze Sněhurky a lovce úplně jinou fantasy.

Horší už je to s postavami, které se v příběhu objevují. Žádná totiž nedostala prostor, aby byla tou hlavní. To je asi největší chybou filmu. Častým přeskakování kamery z jedné postavy na druhou dochází ústřední trojici dech. I přes horší scénář by si tohle měl režisér umět pohlídat. Charlize Theron to v roli zlé královny sluší, kdyby měla více prostoru, určitě by si film získala celý pro sebe. Její herecký výkon se velmi podobal Johance z Arku, kterou ztvárnila Milla Jovovich. Chvilku otravně hysterická, chvilku příjemně okouzlující.

Sněhurka… Víte, se Sněhurkou je to horší. Kristen Stewart se asi už nikdy nezbaví nálepky „ta Bella“ a já se vůbec nedivím. Její herecké nadání není nijak velké, hraje a tváří se úplně stejně celý film jako v sérii Twilight. Naštěstí režisér Sanders tuhle slabinu určitě vycítil a Sněhurce věnoval pár „cool“ záběrů, kde využil svého umění pro rychlý střih z reklam a pěkného vizuálního konceptu filmu. Chris Hemswort jako Lovec hraje své osobní maximum. Ve filmu nemá slabší chvilky a roli zvládá s přehledem. Ve scéně, kde promlouvá k mrtvé Sněhurce, hraje jako PAN herec.

Sněhurka a lovec

Zdroj: oficiální distribuce


Pochvalu si zaslouží vizuální stránka. Tvůrci opravdu popustili uzdu své fantasii a vytvořili perfektní fantasy svět. Mnozí přirovnávají vizuální stránku Sněhurky a lovce k filmům od Ridleyho Scotta. Ale s tím moc nesouhlasím, spíše bych vám doporučil ke srovnání film Princezna Mononoke. Je to japonské anime film, ve kterém najdete daleko více vizuálních spojitostí a možná vám i pomůže pochopit, co vlastně dělal ve filmu bílý jelen.

Na první pohled by se mohlo zdát, že James Newton Howard složil hodně slabý hudební doprovod. Ale není tomu tak. Pokud si pustíte soundtrack samostatně, zjistíte, že se mu opravdu povedl. Jen ve filmu nedostal moc prostoru.

Sněhurka a lovec není dokonalá fantasy, má hodně slabých míst a jako celek film působí nesourodým dojmem. Ale i tak vám návštěvu kina doporučuji, už jen ten vizuální zážitek stojí za to.


Viděli jste Sněhurku a lovce?

Ano
57%
Celkem hlasovalo: 14
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!