Spací kapsle pro zaměstnance

Publikováno: 02.11.2012 14:15 | Petr Hájek

Dnes bude řeč o jednom velmi nečekaném kusu nábytku, jenž se pomaličku tlačí do moderních kanceláří - mluvíme o místě, kde si mohou zaměstnanci chvilku pospat.

2012-11-02-1

Zdroj: Bornrich

Nábytek v kanceláři je dnes velmi standardní a unifikovaný: máte nějakou židli, stůl, možná nějakou tu kabinku a když máte opravdu štěstí, přibude ještě květináč, kuřárna nebo kuchyňský kout. Co by ale zaměstnanec jistě ocenil (a z čeho se manažeři vyžadující 140 % nasazení budou patrně budit v noci s hrůzou) je spací kapsle v duchu té ze snímků.

2012-11-02-1

Zdroj: Bornrich

Ačkoliv to zní jaksi podezřele (nakonec, v práci se pracuje, že ano), vědci skutečně prokázali, že je to právě osoba, která paradoxně více odpočívá než pracuje, jenž toho zvládne více. Vzpomeňme třeba také studie NASA, která v roce 1995 dospěla ke zjištění, že spací pauza v délce 26 minut zvýšila testovaným subjektům výkon o 34 % a ostražitost i bdělost o 54 %. Je tedy zřejmé, že na straně zaměstnanců jsou jasné výsledky.

2012-11-02-1

Zdroj: Bornrich

Nemusíte si dělat starosti ani s vlastním spacím místem, jelikož již dnes se v této nijak nepřeplácané branži začínají objevovat první produkty. Třeba ten jménem CalmSpace chudáka unaveného pracovníka přímo vybízí k tomu, aby se do něj natáhl a rychle si pospal. Je to zkrátka oáza klidu v jinak obvykle velmi rušném okolí, kde člověk může (v relativním klidu) uspat pár temp či dob.

2012-11-02-1

Zdroj: Bornrich

Novinka v ceně 19 300 USD (zde bude patrně hlavní zádrhel, proč skončíte ve vaší práci s odrbanou pohovkou druhé třídy namísto dnešní novinky) nabízí variabilní LED osvětlení, takže není problém usínat za barev třeba slunečního západu nebo modré noci. V případě zájmu je vám přehrána i hudba, ale není to nutností samozřejmě. Každá spací pauza je zde naprogramována maximálně na 10-20 minut, jelikož poté většinou již upadnete do hlubokého spánku a z něj se pak těžko probouzíte - a to rozhodně není pro další práci dobré.

2012-11-02-1

Zdroj: Bornrich
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!