Špilberk Food Festival: Kvalitní gastronomie v centru Brna

Publikováno: 22.04.2012 18:25 | Michal Novák

První ročník festivalu Špilberk Food Festival se v nejvýznamnější brněnské historické památce uskuteční v termínu 11. 05. - 13. 05. 2012. Festival je určen všem milovníkům dobrého jídla, lahodných nápojů a vybraných delikates. O nevšední gastronomické zážitky se postarají přední šéfkuchaři nejvýznamnějších podniků Jihomoravského kraje.

Špilberk Food Festival

Na nádvořích a severní terase hradu Špilberk proběhne první ročník festivalu Špilberk Food Festival, budou se zde podávat prvotřídní delikatesy přímo pod širým nebem. Festivalu se zúčastní vyhlášené restaurace jako například KOISHI restaurant, Restaurant Noem Arch, nové IL Mercato, Restaurace hotelu Savannah, Hacienda Mexicana, Restaurace Bonanza, Glamour restaurant, Boulevard restaurant, Hotel Prestige či Leporelo+. Pro tuto příležitost připraví restaurace znamenité speciality, které především zdůrazňují filozofii jednotlivých podniků.

Doprovodný program

Po tři dny čeká na návštěvníky bohatý doprovodný program – Interspar cooking show Zdeňka Pohlreicha, soutěže a ochutnávky piv s pivovarem Starobrno či degustace rumů s Janem Albrechtem (Brand Ambassador Zacapa pro ČR a také someliér United Premium Brands). Festivalu se zúčastní i známý italský šéfkuchař Riccardo Lucque, majitel pražských restaurantů Aromi a La Finestra, stánek Espresso/ Dilmah/ Lavazza pro vás zase připraví záhadnou Čajovou mixologii s Martinem Janurou a Espresso coffee design s Davidem Samkem a nesmíme opomenout ani cooking show kulinářského studia Divoká vařečka či mnohých zúčastněných restaurací. Samozřejmě nebudou chybět ani besedy s odborníky.

Snoubení jídla s vínem

Nedílnou součástí akce bude i prodejní přehlídka vín a řízené degustace. Účastníkům festivalu se tak otevře možnost ochutnání nejenom rozmanitých kulinářských specialit ale i nespočtu vzorků různých vín. Návštěvník si může také vyzkoušet kombinaci vybraných vín a pokrmů, jejichž gastronomická hodnota bude výraznější než zážitek z jídla či vína samotného. Restaurace vám na festivalu navrhnou nejvhodnější kombinaci vína a jídla pro dokonalou harmonii chutí.

Řízené degustace povedou samotní vinaři, kteří odborným výkladem zasvětí návštěvníky do tajů správného ochutnávání, výroby a pěstování vína.

Jak by měl festival probíhat?

Vstup na Špilberk Food Festival bude možný pouze s platnou vstupenkou. Součástí vstupenky bude i základní balíček festivalových platidel tzv. Florénů na konzumaci. Florény budou jediná měna, za kterou si návštěvníci festivalu mohou zakoupit degustační menu, vybrané nápoje a ostatní delikatesy. Další festivalové peníze bude možné zakoupit kdykoliv v průběhu festivalu na speciálně označených místech v areálu.

Vstupenky s jednodenní platností budou prodávány vždy jen na konkrétní den.


Text byl převzat z tiskové zprávy festivalu. S ohledem na to, že se jedná o první ročník této akce jsme velice zvědaví. Vstupenky v předprodeji pořídíte od 23.4. ve Vaňkovce, nebo v libovolné ze zúčastněných restaurací. Vstupné na 1. den stojí 1250 Kč (750Kč na konzumaci, takže vstup 500) za které je na webu uveden bohatý program, ochutnávky a mnoho dalšího. Vstup na další dny pak stojí 400 Kč (s 250Kč ve festivalových platítkách).

Hodnocení článku:Komentáře

Chystáte se na dovolenou? S MUDr. Jaroslavem Foltýnem jsme si vyměnili mnoho užitečných informací! Chystáte se na dovolenou? S MUDr. Jaroslavem Foltýnem jsme si vyměnili mnoho užitečných informací! Mnoho lidí může jistě říci, že ve volbě dovolené nejsou konzervativní, ale v otázce s kým budou cestu realizovat, sázejí... Předchozí článek "Michelinská hvězda je jako Oscar v kuchařském světě." Když něco chcete opravdově zažít, dělat či poznat, vydejte se tam, kde se taková příležitost nabízí od skutečných profesionálů.... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!