Stylová, hráčská pařba v roce 2010

Publikováno: 05.03.2010 20:24 | Pavel Lopušník

                                          Stylový pařan v roce 2010 (1. díl)

Myslíte si, že se skutečný gentleman vyhýbá zábavě, kterou nabízejí počítačové hry? Naopak. Skutečný gentleman si vybírá. Při četbě tohoto článku určitě sedíte za klávesnicí vašeho počítače či notebooku, nebo žhavě mačkáte tlačítka ovladače vaší konzole. Nuže prosím, vstupme do prvního levelu.

 

                                  Level 1 (Seriálové inspirace)

Seriály a počítačové hry (či hry pro konzole) . Zdá se Vám to nespojitelné? Jste na omylu a letošní rok je dokladem toho, že počítačový průmysl čerpá inspiraci i z této oblasti. Někteří vývojáři už nyní vypustili na světlo světa své projekty a my z nich úmyslně vybíráme ty nejzajímavější. Konkrétně v této části se zaměříme na inspirace světem seriálu.

Pacient: „Podle trenýrek poznáte, že mám cukrovku?“

House: „Ne, že jste idiot.“

Představovat tohoto cynického a poněkud neurvalého doktora českému divákovi nemusíme, proč také? Vždyť tolik lékařů z českých ordinací se ho snaží tu více, tu méně úspěšně už po léta napodobovat. House tentokrát z naší televizní obrazovky zamíří na displeje vašeho Nintenda. Jde o lékařskou adventuru (některé prameny uvádějí detektivku). Stejně jako hlavní postava seriálu, budete i vy řešit zapeklité lékařské případy, nad nimiž mnohdy zůstává rozum stát. Kromě samotného House se můžete těšit na všechny ostatní postavy, které znáte z tohoto úspěšného seriálu. Soudě dle obrázku nepůjde o typ adventury, na kterou jste zvyklí. Spíše půjde o statické řešení puzzle tzv. staré školy. Nápad je to však zajímavý a určitě pro Housovy fanoušky povinnost. Už od února, tohoto roku, je k dostání.   

 

                                                             

 

                                      Level 2 (Komiksové škádlení)

Z deníku Amadea Arkhama„S trochou nadsázky se dá říct, že po otcově smrti se dům stává celým mým světem.“ [1]

Tak začíná jeden z nejtemnějších Batmanových příběhů, odehrávajícího se za zdmi Arkhamského blázince. Hra, která by se měla na trhu objevit tento rok, už je druhým pokračováním předchozího veleúspěšného titulu, vycházejícího z komiksové předlohy. Tentokrát se hlavní akce přesunou z Akhamu do Gothamu, což slibuje zajímavou akcemi napěchovanou hru, v níž se Joker a Batham opět setkají v zápasu zla s dobrem.

 

                                                              

                             
   

 

  

                                                Level 3 (Klasika počítačového světa)

Svět dnešních třicátníků poznamenaly tři počítačové figury. Bujná Lara Croft, stárnoucí instalatér Mario a princ z Persie. A byla to právě tato generace, která zažila dobu, kdy se na starých PC-čkách proháněla rozpixelovaná postava s překvapivě světlými vlasy.[2] Letošní rok se chystá další díl s názvem The Forgotten Sands, patrně jako oslava filmu, který by také letos měl přijít do kin. Uvidíme, jestli se tvůrcům podaří navázat na úspěšné kusy z této počítačové série, a zda- li se náhodou nestane, tento díl, pro mladší hráče, klasikou.

                                         

               

    


[1] Citováno dle Morrison, G., McKean, D.: Arkham – pochmurný dům v pochmurném světě, Crew 2007.

[2] Možná i tím byla hra atraktivní, protože jste kromě hříček řešili i otázku: proč má Peršan blonďaté vlasy? No jestli ono to nebylo tím, že to byl princ a jako takový si mohl dovolit melír. Novější verze už tento problém neobsahují. Škoda.

Hodnocení článku:Komentáře

O obezitě, v poněkud jiném světle O obezitě, v poněkud jiném světle O obezitě, v poněkud jiném světle Už několik let lidstvo hledá řešení otázky jménem obezita. Doposud však neexistuje přesné... Předchozí článek "Michelinská hvězda je jako Oscar v kuchařském světě." Když něco chcete opravdově zažít, dělat či poznat, vydejte se tam, kde se taková příležitost nabízí od skutečných profesionálů.... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!