Stylový průvodce brněnskými bary: SKY ICE BAR

Publikováno: 19.12.2011 20:58 | Pavel Štáhl

Místo, které se za rok a kousek zabydlelo v srdcích hodně brněnských kavárníků, pijanů i gurmánů. Existuje mnoho způsobů vyžití v tomto skvělém moderně střiženém Baru.

Sky Ice Bar

Každý podnik zaujme v první řadě servisem. Ve Sky Ice Baru se obsluha sice rychle točí, což poznáte na míchaných drincích. Občas je poznat, kdo Vám zrovna oblíbenou Caipirinhu připravuje. Nicméně rychlost a profesionalita je zde na vysoké úrovni. Vzpomeňte si na tato slova, až budete opouštět libovolný podnik, či Sky Ice Bar, vždy Vám v paměti zůstane, právě jak se k Vám personál podniku choval.

Proč sem tedy chodí tolik lidí? Odpověď je stručná. Protože i během dne, kdy má člověk chuť na café a čas jen na krátké schůzky, mu zdejší bar nabídne kvalitní Hausbrandt café a různé druhy horkých čokolád stejnojmenné značky. Osobně doporučuji výběrové café odrůd (Guatemala, Brazil, Kenya). Uvidíte, jak se budete rádi vracet jen kvůli kávě :). Úspěšný podnik se pozná právě podle toho, kolik lidí tam chodí přes den. Pak se nabízí myšlenka, jak vypadá návštěva večer nebo o víkendu. A nejde to nezkusit tohle pokušení, věřte mi!!!

Sky Ice Bar

Co Vám může nabídnout Bar večer? Široké spektrum prémiových Rumů, kde za zmínku stojí Venezuelský Diplomático Reserva 8 years či Jamajský Appleton Estate Extra 12years. Whisky, vodky až po prémiový Cognac od Rémy Martin. Pro dámský doprovod se přímo podbízí skvělé víno z Bzence (zejména Rosé je vynikající) a dalších Moravských destinací. Jsem rád, že dobré bary pochopily myšlenku dát důvěru domácím vínům, a ne se specializovat na levná dovozová tzv. pančovaná vína (Austrálie, Chile, USA). Nechci urážet všechny, ale takové ty klasické v cenové relaci našich vín se kvalitou rozhodně nevyrovnají.

Každý bar by měl mít něco navíc, zkrátka moment překvapení. A to je určitě ledová komora, kde při teplotě -20°C do sebe hodíte Jägermeister anebo Americkou SKYY vodku, ke které mám slabost (jelikož jsme na tomhle světě stejně dlouho). A to vše pěkně na ledovém baru, v ledových panácích a za přítomnosti ledové sochy a pěkné barmanky v péřové bundě :).

Sky Ice Bar

Aby má recenze nevypadala jako reklama tak nutno zmínit i stinné stránky sice drobné ale přece. Již jsem se zmiňoval na začátku o míchaní drinků, tak zkrátka člověk znalý, pozná, jestli mu míchal ten, nebo onen. Častou chybou je moc cukru. Dvě díry jako od pěstního souboje na WC také nepůsobí sympaticky, tím seznam toho, co bych vytkl, končí. Takže doufám, že se ve Sky Ice Bar brzy potkáme, čtenáři.

Plusy

  • Rozsáhlá nabídka destilátů,
  • rozumné ceny s ohledem na odpovídající kvalitu,
  • skvělé Café,
  • široká nabídka nealkoholických nápojů,
  • Sangria, která stojí za to,
  • prostředí,
  • Bzenec Vína,
  • slyšíte se večer :).

Mínusy

  • Pilsner Urquell pivo – je vidět, že je to bar a ne hospoda, je dobré, ale neoslní tak jako třeba U Stopků.
  • míchání drinků.

Hodnocení - 90%
Sky Ice Bar

P.S.: O víkendu si po 22. hodině nesednete, a ani se nepohnete v okolí jednoho metru od baru. To není minus, jen informace pro Vás, že jste na dobré adrese :)


Fotografie: skyicebar.cz
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!