To nejhorší pití, které si můžete na cestách koupit

Publikováno: 03.09.2010 13:37 | Petr Hájek

Jestliže patříte k osobám, které neustále cestují po světě (a speciálně tom západním), rozhodně se v rámci zachování štíhlé figury a zdraví vyhněte následujícím drinkům...

Nejhorší pivo

Většina piv na trhu obsahuje méně než 175 kalorií, výjimečně tuto hranici překročí nějaký extra-plný ležák někam za hodnotu 250 kalorií, ovšem Sierra Nevada Bigfoot válcuje co do energetického obsahu všechny rekordy. I když zde v sobě nese většinu energie alkohol, dodatečné cukry nicméně stále zajišťují, že když jich večer vypijete šest, dodáte tělu dalších 2 000 kalorií!

 

 

Nejhorší balená voda

Ačkoliv by jeden mohl hádat, že voda je zkrátka voda, není tomu tak. Firmy nabízející tento typ produktů je samozřejmě neopomínají řádně dochutit, takže pokud těchto vod pijete několik denně, za rok se divíte, kde se vzalo těch 10 kg navíc. Přesně takový je i Snapple Agave Melon Antioxidant Water dodávající kromě vody navíc i 150 zbytečných kalorií na cca vypité 3 deci. „Voda" má energetický obsah natolik vysoký, že se vyrovnává dvěma čokoládovým tyčinkám.

 

 

Nejhorší energy-drink

Ačkoliv mají energy-drinky nějaký cukr standardně, produkt s názvem Rockstar Energy Drink to dovádí do extrému s 280 kaloriemi, což je totéž, jako když sníte šesticí super-mastných koblih.

 

 

Nejhorší káva

I tentokrát samozřejmě nemáme na mysli chuťově, ale zdravotně a energeticky. Starbucks Vanilla Frappuccino obsahuje celých 290 kalorií na nádobku, což sice není mnoho, ale pokud dáte kafí denně více, již to pěkně naskakuje. Nedejbože, když zkombinujete více vysoce energetických věcí zároveň.

 

 
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!