To nejlepší jídlo pro zdravé vlasy (dokončení)

Publikováno: 17.11.2010 14:20 | Petr Hájek

Pokud budete cvičit a jíst rozumně, tak si nejenom vybudujete fasádu svalů a spálíte tuky, ale také budete mít dlouhou vlající hřívu.

2010-11-17-1

 

V. Lignany

Během šestiměsíční studie zjistili taiwanští vědci, že lignany (látky pozitivně působící proti nemocem a nacházející se ve lněném semínku) mají potenciál zpomalit i padání vlasů. Devět z deseti mužů ve studii potvrdilo částečné či výrazné zlepšení. Jak se dá poměrně logicky předpokládat, nejlepším zdrojem lignanů je lněné semínko - muži ve studii jej jedli asi 1,5 čajové lžičky denně.

VI. Voda

Jestliže nechcete mít suché vlasy nebo nechcete, aby působily jako stébla tvrdé trávy, pijte více vody, ano, tak prosté to je. Vlasy totiž tvoří z jedné třetiny právě voda. Doporučuje se asi tak osm skleniček denně, nicméně nebylo upřesněno jak velkých vlastně...

 

2010-11-17-1

 

VII. Vitamin C

Vitamin C pomáhá vašemu tělo absorbovat železo, jehož nedostatek se opět projevuje suchými a slabými vlasy. Je pravděpodobné, že již přijímáte dostatek vitaminu C ze své běžné diety. To ale pochopitelně pouze tehdy, když do svého jídelníčku zařazujete i hodně ovoce a zeleniny. Spoustu Cčka taktéž najdete i v brokolici, paprikách, citrusech atd.

VIII. Biotin

Nedostatek biotinu vede pro změnu k vlasům křehkým, nicméně tento defekt v našich končinách prakticky nebývá k vidění. Biotin napomáhá také k pevným nehtům, což by se zdálo na první pohled mužům snad i nedůležité, ovšem velká část žen dává důraz právě na mužovi ruce...

 
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!