To nejlepší jídlo pro zdravé vlasy (úvod)

Publikováno: 01.11.2010 12:21 | Petr Hájek

Pokud budete cvičit a jíst rozumně, tak si nejenom vybudujete fasádu svalů a spálíte tuky, ale také budete mít dlouhou vlající hřívu.

 

2010-11-01-1

 

Doktoři po celém světě se shodují jednoznačně: „Cvičení zvyšuje krevní průtok ve všech svalech, což samozřejmě znamená, že je vyšší průtok i v oblasti, kde roste kštice. A je také dobré vědět, že jídla, jež jíte kvůli svalům, často stimulují také i růst vlasů."

I. Proteiny

Tak, jako proteiny potřebujete pro svaly, potřebujete je srovnatelně i pro vlasy. Proteiny nižší kvality, či v nízkém množství se odrazí na vlasech slabých, lámavých a bezbarvých. Takže nepodcenit v žádném případě. Známými zdroji proteinů jsou kuřata, krocani, hovězí, vajíčka, mléčné výrobky (jogurt, sýr, ...) atd.

II. Železo

Dle zjištění Clevelandské univerzity vede nedostatek železa k plešatosti. Po prozkoumání celkem 11 studií zabývajících se tímto problémem, se dospělo k závěru, že řešení nedostatku železa má pozitivní vliv na vlasy. Železo najdete v červeném mase obecně, dále krocanech, vaječných žloutcích, sušených fazolích i ovoci, celých zrnech a podobných věcech.

 

2010-11-01-1

 

III. Zinek

Zdá se vám, že vám až moc často padají vlasy? Pak to možná chce i zinek. Zinek totiž ovlivňuje hormony androgeny, jež pro změnu souvisí s vlasy. Zinek najdete namátkou v ústřicích, ořeších, fazolích, mandlích, hovězím atd.

IV. Omega-3-mastné kyseliny

Taktéž napomáhají kvalitě vlasového podloží - nedostatek zapříčiňuje vlasy suché a jaksi zplihlé a bez života. Zdrojem těchto kyselin jsou hlavně ryby, ovšem mají je i ořechy (vlašské ořechy) a semena (lněné semínko).
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!