Trh mrch 69: Next level

Publikováno: 07.10.2012 17:13 | Alex Lenoir

Astronomický podzim začíná 23.září, módní podzim nastává s vydáním stylových speciálů Podzim/Zima, ale město zažívá skutečný podzim tehdy kdy zadně opadávat první listí ze stromů a ulice zaplní trenčkoty. Podle mě je v ten moment se městem s společně se sychravým větrem začnou prohánět i mladí, nadějní akademici plní iluzí a odhodlání – nový semestr nastal. To, že mnozí postupně odpadnou, jako to listí ze stromů, netřeba připomínat. Jedním z těch nadějných a vytrvalejších studentů byla i Šárka. Honza s ní chodí už víc jak rok. A po roce vášnivých schůzek na proležených matracích studentských kolejí a improvizované romantice nad ohřívaným jídlem z bistra se rozhodl, že posune jejich vztah na vyšší úroveň.

Trh Mrch 69

Realitní nebe

Když běhám přes park nelze si nevšimnout toho krásného bytového domu – cihla, prosklená fasáda, zahrada, kryté parkování. V bytech, jako jsou tyhle, máte pocit, že se vám nic zlého nemůže stát. Tady se přeci musí ohromně žít. V tomhle prostoru nemůžou být problémy. Závidím všem, kteří budou těhle 200m2 pozemského nebe obývat. O to víc jsem záviděl, když jsem se dozvěděl, kdo si jeden z těch bytů pronajal.

„V pondělí se tam stěhuju,“ řekl Honza, který čekal mou radostnou reakci. Já se však zmohl jen na: „Doufám, že budeš pořádat přespání!“

„Určitě! Dáme rum s kolou a oba díly Wall Street. Ale jen když Šárka nebude doma.“

„Počkej, vy tam budete bydlet spolu?“

„Ano, nějak jsem vycítil, že nastal ten čas posunout vztah na další úroveň.“

Vůně muže

V neděli večer se Honza vrátil domů ze sportovního soustředění. Zavolal na Šárku. Když uslyšel sprchu, přestal volat a šel si pro vodu do kuchyně. Na lince stála sklenička. Whiskovka. A byla cítit po whisky – nečekaně. Sice se na chvíli zamyslel, ale protože Šárka zrovna vyšla z koupelny jen v ručníku okamžitě se na ni vrhl a dal jí návratovou pusu (...). Později v koupelně když házel ponožky do koše na prádlo našel vlhký ručník. Byl cítit jeho sprchovým gelem. Byl přece čtyři dny pryč. Když se holil a díval se do zrcadla na svůj vlastní odraz hluboce uvažujícího Sherlocka Holmese všiml zatočeného, černého chlupu na podlaze sprchy. Šárka byla udržovaná blondýna a on měl třídenní strniště prakticky všude po těle. Sklenička, ručník, chlup... Honza vyběhl z koupelny s polovinou oholené tváře.

Love game

Seděli jsme s Honzou na baru a popíjeli macallanku. Já měl nohy zapřené o barovou stoličku, on volně podél.

„Když jsem na ni potřetí zatlačil tak to přiznala,“ hlesl Honza, zakroutil hlavu a ztichl. „Já pronajal ten byt jako projev mé lásky a důkaz, že ji chci mít v životě víc a ona si tam vodí chlapy. Jen si se mnou hrála.“

„Honzo, víme jen o jednom,“ snažil jsem se mírnit Honzovy závěry. „Ikdyž i tak to nevypadá dobře,“ musel jsem dodat.

„Já si nekoupím košili abych ušetřil na nájem a ona tam opíjí mým Gentleman Jackem chlupatý chlapy,“ řekl a whisky mu zhořkla v ústech. „Pořídil jsem jí byt na sex! Já vydělávám, ona si užívá sex! A není to se mnou!“ selhal Honzovi hlas.

Tetrius Loci

Další den mi volal Honza. Byl rozčílený, zadýchaný a jediná slova, která jsem v guláši heků poznal byla „postel“ a „zasraní.“ Do bytu mu doručili postel, kterou si objednal ještě v době kdy byli se Šárkou šťastní. Stěhováci ji vyložili jen v předsíni s tím, že o umístění do ložnice nic v dodávkovém formuláři nemají. On sám s dvoulůžkem z borovicového dřeva nemohl pohnout.

Za půl hodiny jsem byl u Honzy v bytě. Společně jsme se do postele opřeli. Postel se posunula, Honzovi na parketách podjely nohy a spadl na bradu. „Do psí...“ zanadával a kopl vší sílou do čela postele. Ozvalo se mírné zavrčení a posteli upadla nožka.

„Proč když se s čímkoliv snažím pohnout tak se to posere?“ zeptal se mě zoufale.

„Tohle sis' nezasloužil. Tohle sis' fakt nezasloužil,“ povzdechl jsem si a vzal ho za rameno.

Ještě před měsícem tenhle byt pro mě představoval nebe. Co se tady může stát špatného? Jak se ukazuje hodně věcí. Honza upíjel z láhve piva a přikládal si ji na naraženou bradu, která mu začala natékat do shrekovské velikosti. Tak jsme se v tom vysněném bytu srovnávali s tím jaké je to když padnete na bradu. Vnitřně i fyzicky. Seděli jsme na zemi, místo první honosné večeře jsme jedli steaky na špejli z alobalu a pili pivo z lahví. A místo posouvání vztahů na vyšší úroveň jsme na playstation dosáhli všech úrovní Resident Evil 6.

Ne vždy věci, ale především lidé, jsou to něco co vytváří atmosféru a pocit. Honza měl dokonale poskládaný život i byt. Jen neměl koho by zasadil do svého bytu, do svého života.

V pondělí to bylo naposled co Honza v bytě byl. A úterý, když jsem běžel kolem domu, už byl byt zase k mání.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!