Trh mrch XLIV: Hra na slepou káču

Publikováno: 26.02.2012 20:41 | Alex Lenoir

Mám pocit, že všechno je čím dál tím složitější. Když jsme byli malí a s někým jsme se pohádali na hřišti, něčí maminka nám pak koupila jahodové fruiko a během 5 minut bylo na vše zapomenuto. Když je vám patnáct tak se navzájem trestáte týdnem nekomunikace, ale pak si stejně půjčíte vypálenýho Harryho Pottera. Když je vám 22 tak se pohádáte, odejdete z bytu, a je možné, že se do něj už nikdy nevrátíte.

Trh Mrch 44

Vůně sójových jogurtů

Stál jsem u kávovaru, naléval si už třetí šálek kávy a přitom na iPadu listoval britským GQ. Rady nutričního terapeuta: Den začněte šálkem horké vody s citrónem. Před snídaní udělejte pár cviků na protažení těla (viz strana 84). Snídaně by měla být teplá. Zkuste jáhlovou kaši nebo pohankové palalčinky. Můžete sladit medem nebo sušeným ovocem. Takový kecy! Kdo na to má čas?!

Nevím co se Dylanu Jonesovi (editor GQ UK) děje v hlavě, když něco takového pustí do tisku. Navíc, kdo viděl film Ďábel nosí Pradu, tak ví, že účastníci redakčního shonu prakticky nejí, nespí a rozhodně se po ránu nedělají palačinky. Nemají kdy. Uzávěrkové píchačky jsou totiž nemilosrdné.

O to víc si vážím, že můj editor mě nechává pracovat z místa kde se právě nacházím a nežádá po mě pravidelné pracovní výstupy. Je ale jediný.

Vysoká škola je vlastně jen o neustálém dokazováním toho, že na to máte. Na začátku semestru na vás navalí množství úkolů a jakmile je jakž takž zvládnete, hodí vám na záda další, vydatnější dávku. A tak to jde pořád dokola dokud semestr neskončí. Já byl teprve na začátku a už jsem se sám sebe ptal jestli mám vůbec chuť znovu ohýbat záda a nechávat si na ně nandávat další povinnosti. Na druhou stranu – už jsem tak blízko konci.

A zrovna když jsem stál v dopravní zácpě a snažil se co nejrychleji dostat na pracovní oběd napadlo mě, že z mého diáře, vždy pečlivě rozděleného na pracovní a osobní povinnosti, se ty osobní prostě vytratily. Už víc jak týden jsem spal zase v rodinném bytě. Navíc jsem zase začal jíst moje oblíbené sójové jogurty. Inně totiž sója údajně páchla, a tak jsem je musel konzumovat na balkoně což v 15°C mrazu moc nešlo.

Asi to tak mělo být. Nejdřív jsme omezili přespání, pak večeře a nakonec i odpolední mazlení na gauči. Takže náš vztah se smrsknul do telefonování během popojíždění v zácpě.

Při pohledu do diáře už vím, že musím zrušit i tu dnešní večeři. Ohromný...

Party time

Ve čtvrtek se otvíral nový obchod jménem Guys&Gals. Šlo o obchod s pohodovou, cenově dostupnou, nápaditou konfekci, kde prodávaly přehnaně zmalované prodavačky. Pilo se zázvorové pivo a citronáda a všude bylo spoustu táců s mini hotdogy. Já postával u mixažního pultu s kamarádem Denisem, který se živí jako DJ. Tedy normálně funguje jako DJ. Tady si ale připadal jako jukebox. Od managementu G&G měl přesně daný seznam skladeb, který má pouštět. Prakticky to byly pouze songy, kde se nápadně objevovala slova jako girls, fun, sex, money a drink. Když jsem podruhé během deseti minut slyšel Where Them Girls At bylo mi jasné, že se tady dlouho nevydržím. Protože se i Denis nudil, mohli jsme alespoň pokecat u piva. Bylo zadarmo a navíc ušetříme čas, který bychom musel věnovat scházení se v baru.

„Ty víš, že Innu zbožňuju, ale nemám čas ani na to abych se v klidu nasnídal. Kupuju si takovej ten koktejl kde máš ovoce, cornflakes a mlíko v jednom. Naposledy jsem ukecal toho kluka, co mačká ty pomeranče, aby mi do ananasu přistrouhl i celer,“ hodnotil jsem poslední dny a poctivě cucal pivo. „Je to správný vztah? Nebo o tomhle je vztah? Že nemáš čas ani na sebe? Na svoje základní potřeby. A ten čas, co máš na ně vyhrazený, máš věnovat potřebám někoho jiného?“

„Takže ty už ji nemiluješ?“ zeptal se Denis když dopil lahev.

„Ne, to ne! Miluju ji moc! A to je právě ono. Pořád jsem přesně takový vztah chtěl. A teď ho mám, “ zamyšleně jsem se zadíval do nakupujícího davu. „A víš co mě nejvíc sere.... Pořád jsme hledal holku, která se mnou bude sedět na gauči, sledovat Rebela bez příčiny a ona na tom posraným gauči sedí, ten film běží ale já tam nejsem.“

„Řekls' jí to někdy?“

„Ne! Nemám na to čas!“

Chlebíčky a víno

Z party jsem odešel jakmile hustota davu dovolovala moji postradatelnost. Sedl jsem do auta a rozjel se k ní do bytu. Inna seděla na gauči a sledovala Zoufalé manželky. Na kuchyňské lince ležela krabice s chlebíčkama a láhev lambrusca.

„Omlouvám se... Mám toho moc. Ale od teď to bude lepší!“ zachraňoval jsem situaci.

„Ne, nebude to lepší. A ty to víš,“ řekla smířeně Inna. „Já už nechci dělat, že to nevidím.“

Sám doma

V pátek ráno jsem se zase probudil v rodinném bytě. Vlastně mě probudila máma, která stůj co stůj, teď a hned potřebovala vědět jestli k sobotnímu coq au vin můžou být brambory a v neděli mořský vlk a salát z mořských řas. A jestli k rybě chci bílé nebo růžové víno. A že by upekla čokoládový dort. Ale protože je dost velký tak bychom ho měli jako dezert na oba dva dny. Ale pokud bych ho nechtěl tak v sobotu bude jablkový kompot a na neděli by udělala puding. A v pondělí přijdou zaměřit závěsy tak jestli bych si mohl přehodit přednášku až na odpoledne... A v úterý...

Čekání na...

Lidé kteří tvrdí, že nemají vztah – lžou. Každý máme vztah. Pokud to není partnerský, tak je to třeba mezi rodičem a jeho dítětem. Smyslem je, že nikdy nejste sami. Ale já si sám připadal. Po dvou měsících dennodenního kontaktu jsem teď byl opět sám. O půl osmé jsem čekal, že se otevřenou dveře bytu a ona se vrátí. Přinese krabici chlebíčků a láhev vína. Sednem si na gauč a vjedu ji nosem do vlasů. Ale ona nepřišla. Nepřišla ani v osm. Ani v devět.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!