Trh mrch XLVI: Šmejdi a světice

Publikováno: 11.03.2012 19:53 | Alex Lenoir

Nedalo se jinak. Obrázek kde v případě jakékoliv nehody je vždy na vině muž a žena je kvůli jeho počínání zralá na sanatorium mě upoutal natolik, že jsem se musel zamyslet nad tím, že když dva dělají totéž, není to vždy totéž. Respektive, když muž a žena dělají totéž. A že i sebelepší úmysl může skončit fiaskem. Možná tím, že se příslušnice jemnějšího pohlaví naučily chodit na závratně vysokých podpatcích, mají i trik na to, jak se vyhnout pocitu viny. Ženy v tom asi prostě umí chodit lépe. Nebo že by muži nevěděli jak na to?

Trh Mrch 46

Pocit viny (ze strany muže)

Jeden příklad za všechny. V pátek večer jsem se potkal s Patrikem na večeři v baru Potrefená Husa. Po rychlém, úvodním Hoegaardenu mi vyložil události posledních dvou dní. Všechno začalo ve čtvrtek ráno, kdy si byl sotva schopný zapnout knoflíčky na košili, jak se mu nervozitou třásly ruce před prezentací, na kterou se měsíc připravoval. Když si naposled u šálku černé kávy procházel poznámky z koupelny se ozval loudivý hlas jeho přítelkyně Míši a žádal ho o...

„Co říkáš?“ zeptal se znovu Patrik s nataženým uchem.

„...lo...ž...ky....“ opakovala znovu Míša šeptavě.

„Co?“ špicloval uši.

„F....lo...ž...ky...“ přidala Míša už na první souhlásku.

„Cože?“ zeptal se natvrdo Patrik.

„VLOŽKY!“ zařvala Míša a vykoukla z koupelny.

Takže Patrik všeho chtě nechtě nechal a vyběhl do chladného, březnového rána. V drogerii za rohem lapl první balíček hygienických vložek, který uviděl a neprodleně pospíchal k pokladně. Najednou mu totiž přítomnost takového množství absorpčních vrstev byla jaksi značně nepříjemná. Připadal si jako muslim na vepřových hodech (bez urážky!). Prodavačka se ho zeptala, jestli je vlastníkem zákaznické karty. Není. Zeptala se ho, jestli má zájem si jí pořídit. Nemá. Po zaplacení 66 korun tisícovkou se mu prodavačka snažila natlačit modrý balíček do malinké taštičky. Patrik chňapl vložky a v polobotkách značky Raf Simons s hladkou podrážkou klouzal za lehkého sněžení po namrzajícím chodníku zpátky do bytu.

„Já chtěla utra soft! Tohle je classic!“ hýkala hystericky Míša.

„No promiň, ale vložky jsem kupoval poprvé a snad taky naposled! Víš kolik tam mají druhů?!“ vysvětloval Patrik.

„To snad není možný?! Já tě pošlu pro tak obyčejnou věc jakou jsou vložky a ty nezvládneš ani to!“

„Mazle, moc mě to mrzí!“ lísal se Patrik.

„Toho mazla si nech!“ řekla nekompromisně Míša, zabouchla se v koupelně a nechala Patrika smutně stát v předsíni.

Patrik následně úspěšně prezentoval svůj marketingový plán jak uspokojit trh. A měl velký úspěch. Ikdyž mu ze zadní kapsy kalhot čouhala přihlašovací karta do zákaznického programu drogerie. Bohužel pořád se nemohl spokojit s tím, že přítelkyni zklamal.

Pocit neviny (ze strany ženy)

V pátek ráno se Patrik probudil a na stole v kuchyni ho čekala vydatná omeleta s houbami a slaninou. „Ahoj lásko,“ uvítala ho přítelkyně a podala mu skleničku freshe.

Velice obšírně mu začala vysvětlovat, že její babičku dnes propouští z nemocnice a ona ji potřebuje odvést domů. Bohužel babičku s ortézou na noze do svého Fiatu 500 nenaloží.

„Ne! NE!“ protestoval Patrik. Přítelkyně se ale jen široce usmála, zamrkala svýma nalepenýma řasama a takřka dvoumetrovému Patrikovi zbyla omeleta, sklenička džusu a vozítko v perleťovém laku s motorem o obsahu 1,2.

„Prosím, uvědom si to, že moje auto má pětkrát větší výkon, než to tvoje cinkve cento,“ instruoval Patrik Míšu. Jeho BMW X6 xDrive 40d Individual totiž zvukem motoru dokázalo rozdrnčet tabulky oken ve všech přilehlých domech zástavby. „A nezapomeň, že tohle je jemný, přesný ale silný mechanismus! Ne italský šlapací autíčko!“

„Jó, bože,“ zahlásila Míša a těsně před přijíždějícím autem se s BMW odpíchla od chodníku. Patrik jenom zaskučel a zavřel oči. A otevřel je přesně v momentu kdy jeho X6 v pravém jízdním pruhu směrovkou signalizovala odbočení doprava, ale v poslední chvíli to vzala přes dva pruhy na oranžovou doleva.

A tak se Patrik sunul do práce na druhou stranu města v perleťovém autíčku, bez navigace, bluetooth handsfree, dostatečně velkého držáku na jeho termohrnek, a ukázalo se, že celou dobu musí držet hlavu mírně v předklonu. Spíš měl temeno hlavy zapřené a strop auta.

Ve tři hodiny odpoledne mu volali z autoservisu. Prakticky produpnul podlahu fiatu, aby se tam dostal co nejdříve. Míšu našel sedět na křesle v autoservisu s šálkem kávy jak listuje italským Vogue.

„Bože, no bylo úplně hrozný!“ vyprávěla otřeseně.

„Něco s babi?“ děsil se Patrik.

„Nééé, ta je v poho, ale chtěla jsem ti dotankovat a...“ řekla Míša a Patrikovi došlo, která bije.

„Tys' tam nasrala benzín?! To je ale NAFŤÁK!“ Chtěl na ni za zahřmět svým docela hlubokým hlasem, ale v polovině slova nafťák mu hlas selhal a sklouzl do jódlování.

„Hele, nekřič na mě! Ještě teď jsem z toho úplně hotová. Celý auto se začalo klepat a já jsem nevěděla co mám dělat. Myslela jsem, že v tom autě umřu!“ bránila se Míša.

Patrik lapnul kašmírovou šálu co jí dal k Valentýnovi obtočil ji kolem jejího krku a zopakoval tu známou vraždící scénu z Othella. Nezopakoval. Ale moc chtěl.

„Tak řekni něco,“ vřeštěla na něj Míša. „To mi ani nic neřekneš po tom co jsem si prožila?“

Patrik nic neřekl. Zdržel veškerých výlevů. Peníze, které si dokládal na jarní dovolenou dal za vyčistění motoru a Míšu po týdnu vystěhoval z bytu. Ne proto, že mu natankovala benzín místo nafty, ale proto že ho přestalo bavit být vinen za veškeré nehody, které stihnou jeho nebo ji.

Přírodní výběr

Ikdyž název dnešního dílu je malinko zavádějící, vychází z podstaty myšlenky. Proč ženy tak rády drží muže v šachu? Respektive na bodě, že pokud se muž pohne dopředu, je to debil a žena už předem věděla, že to takhle dopadne a pokud se hne muž dozadu, tak to je úplně k ničemu a ani to nemusí zkoušet. Žena vždy z těchto situací vyjde jako oběť chlapské hlouposti a neschopnosti. Stačí se jen trochu zamyslet. Žena touží být dobývána a muž rád dobývá. Není to žádná záhada. Tohle jsou právě ty chemické reakce mezi mužem a ženou, které označujeme jako přitažlivost. A ikdyž je to vše vlastně jen určitá forma, připouštím - trochu zvrhlé psychologické hry, nesmíme zapomínat, že ženy jsou od přírody domýšlivé a muži ješitní. Máme to v DNA.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!