Trh mrch XLVII: Stop-time

Publikováno: 18.03.2012 18:35 | Alex Lenoir

Bylo šest hodin ráno a já nervózně těkal očima po stropu. Musel jsem vstát a něco dělat. Napsat sloupek. Jasně! Zasedl jsem ke stolu a položil ruce na desku macbooku, nachystal prsty do psací polohy a... To bylo všechno. Neměl jsem tušení, o čem budu psát. Vždycky mám alespoň nápad, který pak dál rozvíjím, ale dnes vůbec nic. Ani ťuk. Pusto prázdno, vyschlá poušť.

Trh Mrch 47

Utíkej tak rychle jak dokážeš

Svoji akutní ztrátu inspirace jsem dával za vinu tomu, že jsem se ještě dostatečně neprobudil. Takže jsem si nazul tenisky, do uší pustil LMFAO a dal si hodinovou trasu joggingu kolem řeky. Hodina aerobního pohybu mi sice prospěla, ale ani po sprše a misce ovesných vloček jsem se v psaní nedostal dál než, že jsem zíral na virtuální, hrůzu nahánějící, jasně bílý list papíru.

Jak jsem tak tupě zíral z okna všiml jsem si nánosu prachu, který se utvořil na parapetu okna a stínítku lampy. A kovový podstavec lampy byl celý opatlaný. A i stůl by potřeboval utřít. Takže jsem ze stolu sundal lampu, pořadače na dokumenty a pořádný pakl novin a časopisů, které se mi za poslední měsíc nahromadily na stole a za použití přípravku proti prachu jsem ze stolu setřel veškerou jeho unavenost. Napadlo mě, že bych se možná taky mohl tím prontem přetřít.

Archiv

Prakticky všechny noviny jsem vyhodil. A téměř všechny časopisy. Ponechal jsem si jen pár výtisků ekonomických časopisů. Rád si čtu rozhovory s úspěšnými jedinci na trhu, kteří z ničeho vytvořili obrovský podnik. Například rozhovor s Michalem Horáčkem, který tvrdí, že bez snu a víry v jeho uskutečnění úspěch nepříjde. Ten si vždy rád přečtu, když mám pocit, že jde všechno do kytek. Někdy se přistihnu, že si ho dokonce čtu nahlas.

Bezmyšlenkovitě jsem sahal po dalších časopisech a zběžně jimi listoval. A po lednovém vydání magazínu Kraus jsem držel v ruce únorový Bazaar, který tady zbyl po Inně. Au. Jediný důkaz, že v tomhle pokoji někdy byla žena. Nevím proč jsem časopis otevřel. Bohužel zrovna tak nešťastně, že jsem se trefil na stránku se vzorkem dámské vůně Paco Rabanne XS Black. Tahle omamná vůně opět zaútočila na moji hlavu i srdce. Bylo zvláštní, že zatímco Inna se mnou už dávno nebyla, její vůně se mě pořád držela. A nechtěla pustit.

Pokračoval jsem dál v přebírání. Mezi katalogem Audi a lednovým Esquire byla červená obálka - dva lístky na křest nového alba Charlie's Straight, na který jsme s Innou chtěli jít. Kromě toho jsem tam ještě našel ubrousek z bistra, kde jsme byli s Innou na večeři a moc nám tam chutnalo. Po večeři Inna na ten ubrousek připsala Tak za rok zase tady... Myslel jsem si, že už nic horšího přijít nemůže a přece. Fotka nás dvou. Ihned mě napadlo, že všechno vyhodím. Ale zbavování se důkazů je přece trestný čin. A já se rozhodně provinit nechtěl. Možná by jen stačilo některé přímé důkazy dobře archivovat, a až všechno dozraje, budu si moc vzpomínky vychutnat jako láhev výjimečného archivního vína.

To že něco vyhodíte neznamená, že se tím zbavíte i citové vazby. Je to dlouhodobý proces, na který ani firma co se stará o komunální odpad nezná recept. Jak se zdá, tohle si budu muset zrecyklovat sám.

Someone With a Slow Heartbeat

Na večerní křest jsem přece jen vyrazil. Nejdřív jsem sice chtěl vstupenky vyhodit společně s vyřešeními křížovkami, ale nakonec jsem byl rád, že mě jsem zavolal kamarádovi Jakubovi a tak jsme šli spolu. Navíc od toho (ne)slavného plesu to byla první příležitost zapomenout na práci a trochu se pobavit. Koncert byl skvělý. Během něho jsem si uvědomil, že vlastně celý život je jeden velký koncert a jednotlivé vztahy jsou dílčí skladby, které během něho zaznějí. Ne všechny musí být strhující symfonie. I komornější skladby, přestože jsou kratší, mohou být zahrané s velkým citem.

Vítání jara

Jarní úklid všichni mají spojený s tím, že utřou prach, koupí nové povlečení, přeskládají sbírku DVD. Ale často zapomínají na to, že s očistou by měli začít u sebe. Avšak ani ten nejlepší detoxikační čaj, který z vás vyplaví všechny toxiny nedokáže vymazat pokřivené pocity. Abyste mohli začít vnímat svěží počátek nové sezóny, je důležité najít tu svěžest v sobě. A hlavně nezapomínat, že mezi jednotlivými skladbami by měla následovat alespoň malá přestávka.

Hodnocení článku:Komentáře

Chystáte se na dovolenou? S MUDr. Jaroslavem Foltýnem jsme si vyměnili mnoho užitečných informací! Chystáte se na dovolenou? S MUDr. Jaroslavem Foltýnem jsme si vyměnili mnoho užitečných informací! Mnoho lidí může jistě říci, že ve volbě dovolené nejsou konzervativní, ale v otázce s kým budou cestu realizovat, sázejí... Předchozí článek "Michelinská hvězda je jako Oscar v kuchařském světě." Když něco chcete opravdově zažít, dělat či poznat, vydejte se tam, kde se taková příležitost nabízí od skutečných profesionálů.... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!