V Knize zázraků stopují hlavní hrdinové novodobého Ježíše Krista

kniha zazraků
01.04.2010 09:14 | Michal Novák

Zlín/ Kalhoty, košile a sako Hugo Boss Selection, boty Emporio Armani Beltissimo, dokonalý účes a zářivý úsměv: hlavní hrdina nového špionážního románu Kniha zázraků, televizní reportér Dominik Baso, si libuje v luxusu. Zároveň ale miluje i svou práci. Má proč. Dostává totiž prvotřídní tip. V Praze, u Karlova mostu, prý svědci viděli kráčet po vlnách podivného muže připomínajícího Ježíše Krista! Reportér se společně se svým týmem vydává po jeho stopách. Díky atraktivním reportážím se stává mediální celebritou, postupně se ale začíná potýkat i s řadou logických nesrovnalostí… Knihu zázraků napsal Martin Lavay. Vydalo ji vydavatelství Akcent.

Nový román podle prvních reakcí čtenářů připomíná, strhujícím tempem a tajuplnou atmosférou, bestsellery Dana Browna: Šifru mistra Leonarda nebo Ztracený symbol. Podle Martina Lavaye je ale Kniha zázraků v mnoha ohledech jiná. „Ano, ústřední téma je odvážné: lidem se znovu zjevuje mesiáš! Ježíš? Mahdi? Buddha? Svět šílí! A všichni prahnou po jakékoliv informaci o novém prorokovi. Příběh je ale poskládán originálním způsobem. Je to klasický román, ale i souhrn žurnalistických zajímavostí, perliček a kuriozit z nejrůznějších oblastí,“ prozradil autor. (dabi)

Knihu zázraků vydalo vydavatelství Akcent.
Koupit si ji můžete ve vašem knihkupectví nebo objednat na adrese:
Akcent, Drahomír Rybníček
Bedřicha Václavka 20
674 01 Třebíč
nebo telefonicky na čísle 568 844 553,
popřípadě faxem na čísle 568 842 815,
či e-mailem na adrese akcent@vydavatelstviakcent.cz

Krátká ukázka

„Po hladině Vltavy se prochází nějaký divný chlapík. Lidi na něj koukají z Karlova mostu jako blázni. Kráčí po vlnách jako po pevné zemi. Vypadá jako Ježíš Kristus!“ Znovu a znovu kroutím hlavou nad zprávou, kterou nám před chvílí zavolal informátor. Stříbrný Land Rover Freelander mezinárodní televizní stanice QTV se řítí pražskými ulicemi. Posádka? Reportér Dominik Baso a kameraman a řidič František Houska. Stále zrychlujeme. Franta ignoruje snad úplně všechny dopravní předpisy. Řadí třetí, čtvrtý a dokonce i pátý převodový stupeň. „Křižovatka! Semafor! Chceš nás zabít? Mysli na lidi!“ krotím ho. „To byla oranžová,“ bručí František. Poslušně zvolňuje na sto deset kilometrů za hodinu. Nějaký šílenec si chodí uprostřed Prahy po vodě! To jsou věci! Ale jako tip je tahle zpráva prvotřídní. Dnes už jsme do ústředí poslali reportáž o korupční aféře ministra financí. Ježíš Kristus ve Vltavě po ní bude skvělou kuriozitkou v závěru hlavních zpráv.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!