Věci, o kterých ani nevíte, že vám ničí spermie (1.)

Publikováno: 30.09.2011 14:18 | Petr Hájek

Ačkoliv většinou muži mívají se svými spermiemi problémy spíše opačného rázu, občas se vyskytnou i případy skutečné neplodnosti, kterou má na vině celá řadu faktorů. Bude tedy na vás snažit se je minimalizovat, abyste tzv. zbytečně nestříleli slepými.

1. Účty

Kolikrát denně se vám dostanou do rukou všelijaké účty, sjetiny a potvrzenky z pokladen? Problém je, že 40 % podobných věcí obsahuje Bisfenol A, což je látka odpovědná za řadu zdravotních problémů (plodnost, srdce, ....) a mimo jiné i ty se spermiemi. Je prokázáno, že muži s vysokým obsahem Bisfenolu A v moči mají častěji méně kvalitní spermie.

 

2011-09-30-1

 

2. Konzervy

Stejný problém s touto látkou je i u konzervovaných potravin (používá se na stěny), což platí zejména pro ty kyselého rázu (rajčatová omáčka třeba). Pokud to tedy jen trochu jde, jezte vše syrové nebo zmražené.

 

2011-09-30-1

 

3. Erotické hračky

Je doporučeno, aby se lidé vyvarovali všech erotických hraček (vibrátory, ...) a čehokoliv dalšího vyrobeného z vinylu. Ten totiž po čase uvolňuje ftaláty, což jsou chemikálie používané mimo jiné ke změkčování plastů a stále častěji spojované s alergiemi, zdravotními defekty a neplodností. Jestliže na podobných věcech závisí vaše kvalitní zážitky, volte jen ty tzv. zelené nebo skleněné. 


2011-09-30-1 

 

4. Toxická sprcha

Ftaláty na vás ale nečíhají jen ve vašich hračkách, ale i v koupelně - najdete je v mýdlech, šamponech, čisticích přípravcích a vinylových sprchovacích záclonách. Ve sprše jsou všechny tyto věci ještě o chlup nebezpečnější, nežli jinde, jelikož teplo jim pomáhá se snáze uvolňovat.

2011-09-30-1

 




Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!