Věci, o kterých ani nevíte, že vám ničí spermie (dokončení)

Publikováno: 25.10.2011 14:02 | Petr Hájek

Ačkoliv většinou muži mívají se svými spermiemi problémy spíše opačného rázu, občas se vyskytnou i případy skutečné neplodnosti, kterou má na vině celá řadu faktorů. Bude tedy na vás snažit se je minimalizovat, abyste tzv. zbytečně nestříleli slepými.

5. Chemicky ošetřená zelenina

Pesticidy jsou navržené k tomu, aby vraždily škůdce. Chemikálii je ale úplně jedno, jestli to odnese červík skutečný nebo miliony vašich. Jakoukoliv zeleninu a ovoce proto vždy důkladně opláchněte. Tím ale problémy bohužel nekončí. Pesticidy nejsou jen na povrchu, ale naneštěstí obvykle i přímo v jídle. Jestliže chcete mít v podobných věcech opravdu jistotu, pak nezbude, než si pěstovat zeleninu vlastní nebo kupovat přísně bio.

 

2011-10-25-1
 

 

6. Vyhřívaná sedátka

Pro řadu mužů častěji cestujících v zimě není většího pohodlí, nežli vyhřívaného sedadla. Jak už ale asi správně tušíte, opět to odnesou vaši malí kolegové. Vytápěná sedadla, podložky a dokonce i dlouhodobé máčení se v horké vodě snižuje produkci spermií. Právě v autě je lepší nechat topení pouze na vzduchu. Jinak si zkrátka dát pozor a vyhnout se horkým situacím tehdy, když potřebujete kvalitu.

 

2011-10-25-1
 

 

7. Ochranné prostředky u jídla a kosmetiky

V mnoha čisticích a kosmetických prostředcích, i některém předem zpracovaném jídle, se nalézají tzv. parabeny. Ty slouží jako antimikrobiální prostředky. Různé studie na myších ale prokázaly, že tyto látky způsobují i rakovinu prsu a myšákům abnormální změny ve spermatu. Doporučení je i zde jasné - podobným věcem se vyhýbat a ideálně nejen tehdy, když lačníte po potomkovi.

 

2011-10-25-1
 

 

8. Benzen

Že rozpouštědlo benzen způsobuje rakovinu není nic nového. A jak se dalo čekat, odnáší to díky němu i spermie. Nejde ale jen o poškozené spermie a druhotně zvýšenou šanci dětských defektů, problém je hlavně s přirozenými přírodními zdroji plynu, které vydechují mimo jiné právě benzen. Takže zájemci proměřit a popřípadě někam pryč. Pokud máte rádi, tak svíčky používejte pouze přírodní (včelí vosk vede) a nikoliv jiné (speciálně synteticky voněné), jinak si opět zaděláváte na velké problémy. Už vůbec podobnou hrůznost nepalte doma a před spaním!

 

2011-10-25-1

 
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!