Vitamínové a výživové doplňky pro zdravý životní styl

Publikováno: 13.09.2012 08:31 | PR

Jestliže patříte z hlediska zdraví k rizikovým skupinám (kouření, stres, ...), popřípadě trpíte nedostatkem některých minerálů a vitamínů (vegetariáni, ...) nebo jen vsázíte na prevenci. Ať už o své zdraví necháváte pečovat všeobecného lékaře, nebo věříte na homeopatii, za všech zmíněných situací vám jistě více než přijde k duhu doplnění stravy řadou důležitých potravinových doplňků.

vitaminy

Zdroj: happyhealthylonglife.com

Položme si zásadní otázku, jaké zdravotní problémy hrozí moderním mužům?

I. Osteoporóza

Choroba známé též jako řídnutí kostí je nemocí, při níž vám řídne kostní tkáň, vytvářejí se v ní póry a z důvodu úbytku vápníku a dalších minerálů kost doslova mění svojí strukturu. Důvodem k nemoci může být řada věcí, ovšem nejčastěji je to nedostatek pohybu, věk, podvýživa a menopauza. Raději důsledně zdůrazňujeme, že osteoporóza není onemocnění vyhrazené starším ženám! A jak poznáte její příznaky? Nejdříve vás pobolívají záda, pak se vytvoří hrb, zmenší se vám výška a kosti jsou mnohem lámavější, což je opravdový problém, jenž může stát člověka při úraze i život. A na tohle ani nevkusná zdravotní obuv nepomůže.

II. Nedostatek minerálů a vitamínů

Člověk je nesmírně složitý organismus, jehož součástí jsou desítky a desítky minerálů, které jsou nezbytné pro kvalitní rozvoj jeho osobnosti po stránce fyzické i duševní. Stačí mírný skluz byť v jediném a již se ukáží vážné zdravotní problémy. Potřeba doplňování minerálů je důležitá hlavně v období rozvoje a růstu (dítě až teenager), ale řada z nich je nutná i v dospělosti. Když jich máte nedostatek, trpí celá řada vašich orgánů a sklony k chorobám se výrazně zvýší. Minerály totiž potřebujete naprosto ke všemu - od správné činnosti srdce, přes dýchání, až po imunitu.

Pokud jde o vitamíny, tak těch má moderní člověk (často se živící jen pizzou, sendviči a kávou) také často trestuhodný nedostatek. Člověku sice často zdánlivě nic není, jenomže pak najednou se objeví problémy, které řečeného doslova vyděsí k smrti, takže začne své zdraví brát vážněji a uváží doplnění stravy důležitými doplňky.

Když trpíte nedostatkem nějakého minerálu (to zjistíte snadno z prvního krevního rozboru u vašeho lékaře) či máte jeho hodnotu na hraniční výši, je více než vhodné, je doslova kritické, začít s jeho doplňováním, čímž usnadníte organismu funkci a sobě žití. Pozornost věnujte všem důležitým prvkům - vápníku, hořčíku, draslíku a fosforu, abychom zmínili ty základní...

III. Jak obojí doplnit?

Ať již trpíte nedostatkem minerálů nebo vitamínů, je třeba je doplnit a to kvalitními výživovými prostředky. Když vám kupříkladu chybí hořčík, vsaďte s klidem na přípravek "Magnesium s vitamínem B6", když pro změnu toužíte po doplnění vápníku a vitamínu D, bude na místě sáhnout po doplňku "Calcium přírodní s vitamínem D". Vitamín D získáte taky pobytem na slunci. Jen to nepřežeňte ať pak kvůli melanomním znaménkám nemusíte vyhledávat jednodenní chirurgii. No a v případě, že jste vegetarián, respektive vegan a musíte si doplňovat Omega-3 mastné kyseliny, jistě nepřehlédněte "Omega 3 MAN & WOMAN".
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!