Vydělávejte si hraním StarCraftu

Publikováno: 21.09.2010 17:34 | Petr Hájek

Jste opravdu dobří v počítačových hrách? Pak vám poradíme, kde a jak si hraním vydělat šestimístnou částku ročně...

 

 

Pokud jde o profesionální hraní, tak právě Korea dotáhla tento trend zdaleka nejdále: má celkem dvanáct profesionálních týmů hrajících známou strategii StarCraft, které díky ní vydělávají skutečně nevídaně - průměrný profesionál má stále víc, než průměrný Korejec.

 

 

Tento "sport" zde má i nevídané zázemí a podporu, nakonec jen na mistrovství v roce 2005 se dívalo 120 tisíc lidí (o třetinu více, než kolik osob přišlo na superbowl). Ke StarCraftu má Korea vůbec zvláštní vztah: ze všech světových kopií se jen zde prodala více než polovina!

 

 

A teď to skutečně zajímavé. Řada z hráčů si udělala z hraní StarCraftu živobytí a pozor, nemáme na mysli jen ty korejské: takový Kanaďan Guillaume Patry se do Koreje odstěhoval v 18 letech a zhruba rok sbíral tituly (a peníze samozřejmě) na všech stranách.

 

 

A jaké předpoklady musíte mít, abyste se stali skutečným profíkem? Předně, musíte mít postřeh jaguára - nejlepší hráči musí zvládnout provést 300 akcí (poslat těžit robota, odeslat vojáky, ...) za minutu! Aby se člověk dopracoval k tomuto stavu, je prý nutný pravidelný trénink minimálně deset hodin denně a šest dní v týdnu. Týmy žijí pospolu v jakýchsi kasárnách a hráči za jednotlivé rasy jsou rozdělení do různých pokojů. Dostat se mezi 300 licencovaných profesionálů samozřejmě není jen tak jednoduché, ale když na to máte a jste nejlepší...
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!