Zásadní situace v životě muže vyžadující oslavu

2010-02-20
20.02.2010 15:42 | Petr Hájek

V životě každého muže lze vysledovat jisté univerzální milníky, které oddělují jeho životní cestu určitými zřetelnými úseky. Čas sice nezastavíme, ale když už přijde na věc, proč si z podobných situací rovnou neudělat menší oslavu?

 

 

1. První šedý vlas


Znáte je určitě od svého dědečka či otce. Příval šedých vlasů začíná obvykle nenápadně, nicméně typicky to značí jediné - na nějaká kvanta ulovených žen můžete už pomalu začít zapomínat. Dvě věci vám ale budiž útěchou: Některé jsou na zralé muže a za druhé, ve věku prvních šedých vlasů byste si již stejně měli uvědomovat, že je to spíše výhoda, nežli prokletí.

2. První bdění až do rána


Po dlouhé noci vzbuzují první sluneční paprsky v lidech pořád tytéž pocity: Svoboda, naděje, nekonečné možnosti, ...

3. První odmítnutí smyslné žádosti


Bude to jasný náznak, že mozek začíná vyzrávat a získávat moc nad základními pudy.

4. Motivační záhada


Tehdy, když zjistíte, že malý kompliment nebo pochvala motivuje lidi víc než rozkaz.

5. První vydělané peníze


Hned poté, co muži poprvé potřese rukou neviditelná ruka kapitalistického trhu, zjistí dvě věci: Za prvé, daně jsou opravdu nepříjemná věc. A za druhé, že ten příjemný pocit nad prvními vydělanými penězi se zkrátka nedá popsat.

6. První rada od vlastního dítěte


Mladí a internet, technika, nové trendy, atd. atd. to vše dnes způsobuje, že mládežnící jsou někde úplně jinde, nežli před nějakými 50-100 lety. Každopádně občas neuškodí zaúkolovat ratolest nějakou rozumnou výzvou - najít nejlepší auto v určité cenové kategorii, vybrat školu s nejlepšími výsledky apod.

7. Poprvé skončíte poslední


Nikdo není dokonalý a tím méně ti, kdo si to o sobě myslí. Každopádně skončit v něčem poslední příliš motivující není (nejmenší obsah cholesterolu a podobné věci teď nepočítejme). Na každý pád mělo by to dát muži motivaci všem ukázat, co v něm opravdu je.Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!