Dolce & Gabbana otevřela v Milánu zakázkové krejčovství

14.07.2014 16:46 | Jiří Hofbauer

Italský módní dům Dolce & Gabbana v srdci Milána otevřel ateliér pánského zakázkového šití. Nově zrekonstruovaný prostor sartoria, tedy italsky krejčovství, v sobě propojuje tradici, nadčasovost i extravaganci, a navazuje tak na hodnoty filozofie, kterou vyznává sama značka.

Vůbec první ateliér určený pánské zakázkové výrobě se najdete na rohu ulic Corso Venezia a Via della Spiga v milánském Quadrilatero d’Oro. Zlatý čtyřúhelník, jak lze název přeložit, je vyhlášenou milánskou nákupní zónou. Právě zde můžete koupit zboží těch nejslavnějších světových značek. Dolce & Gabbana samozřejmě není výjimkou.

Krejčovství se nachází v neoklasicistním paláci ze 16.století. Ostatně tento prostor je už po dlouhé roky domovem všech pánských kolekcí. Proto se značka rozhodla prostor ještě pozvednout a udělat z něj skutečné centrum pánské módy.

Pravdou je, že zde si mužská ješitnosti přijde na své. Je to nefalšovaný pánský klub v sicilském stylu. Každý pokoj má svou vlastní atmosféru, která je umocněna promyšleným zařízením a díky řadě detailů dotažená k dokonalosti.

Na podlaze najdete celkem pět druhů mramoru. Dřevěné kazety imitují styl typický pro 19.století.

Jsou zde i unikátní knihovny vytvořené Gio Pontim pro hotel v Saint Tropez, stůl od Ignazio Gardella nebo křesla od Pontiho, která navrhnul pro značku Reguitti. Jedinečné světlo pak vstupnímu prostoru dodává lustr z dílny Ercole Barovier. Ojedinělé je i svítidlo Palmengarten, které na sobě má 140 žárovek uspořádaných do tvaru palmy a svým tvarem tak navazuje na palmy na nádvoří paláce.

Pokud během letošních prázdnin plánujete cestu do Milána rozhodně si poznačte adresu Corso Venezia 13 a nechte se unést krásou Dolce & Gabbana Sartoria.

DG_milano_1

Zdroj: Dolce & Gabbana Press

DG_milano_2

Zdroj: Dolce & Gabbana Press

DG_milano_3

Zdroj: Dolce & Gabbana Press

DG_milano_4

Zdroj: Dolce & Gabbana Press

DG_milano_5

Zdroj: Dolce & Gabbana Press

DG_milano_6

Zdroj: Dolce & Gabbana Press

Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!