Značkové nákupní tašky na kolech

Publikováno: 19.10.2013 10:22 | Václav F. Mensa

Dopravní prostředky už dlouho nejsou čistě určeny k přepravě. Stále častěji jsou formou prokázaní určitého společenského statutu. Svými vozy lidé ukazují kolik peněz vydělávají, jak důležití a případně jak mocní jsou. Když ale pomineme auta z "obyčejné" linky jako je BMW či Audi, trh nabízí mnohem vtipnější a stylovější varianty. A ty jsou stvořeny předními návrháři. Už se nedá říct, kdo s tím začal. Jisté ale je, že se to ujalo. Spolupráce mezi automobilkami a módními domy je v některých případech buď čistě luxusní, ale mnohem častěji nepřehlédnutelná.

Italové mají vlastní styl snad ve všem. Proto není divu, že krom renomovaných italských automobilek začaly svůj vlastní design vytvářet i velké módní domy. Totiž co je pro Itálii příznačnější než krásná auta a nádherná móda, že?

Fiat & Gucci

Legendární fiat 500 se před několika lety zrodil jako fénix z popela a to v dokonalém designu značky Gucci. Světoznámý trojlístek barev zelená-bílá-rudá rámuje malé přesto krásné auto. Na každých dveřích také září v oceli zhotovené logo. Interiéry jsou zcela vždy v rudé nebo černé kůži. Jednoduše luxus od Gucci. Dokonce i promo video je neobyčejné. Designérka a sexuoložka Betony Vernon se ujala role italské bývalé modelky a nahrála pro Fiat šestiminutový film. Rozhodně stojí za vidění.

fiat-500-by-gucci-1

Zdroj: Pinterest

fiat-500-by-gucci-2

Zdroj: Pinterest

fiat-500-by-gucci-3

Zdroj: Pinterest

Mini Cooper & Versace

Tato auta jsou legendární sama o sobě. Co když se ale spojí s extravagantní značkou Versace? Donatella dostala volnou ruku a proto zahalila toto auto do typického Versace vzoru. Zlato žluté listy na černém podkladu, řadící páka vyvedena v krystalech Swarowski, logo na každém volném místě. Toto auto snese opravdu jen sebevědomý člověk. Protože šance, že si vás nikdo nevšimne je nulová.

image-2

Zdroj: Pinterest

2005-mini-versace-cabrio-1600x1200-image-13

Zdroj: Pinterest

Vespa & Dolce & Gabbana

Italský scooter prošel mnoha úpravami. Za války na ně dokonce přidělávali děla, odstín se měnil podle módy..žádná verze ale nebyla tak sebejistá jako tato. Dezén leopardí kožešiny je pro D&G ikonický. Sice není tak praktický jako "úžasná nová Audina", ale stylové věci tady nejsou od toho, aby byly praktické. Ostatně jeden exemplář má i Stefano Gabbana. Letos v září navíc značka Vespu použila i k propagaci parfému Light Blue.

4337476673_00c8162199_z

Zdroj: Pinterest

stefano

Zdroj: Pinterest

4

Zdroj: Pinterest

Nám zbývá jen doufat, že tímto to nekončí. Totiž, představte si třeba spolupráci Roberta Cavalli a Bentley...
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!