Zuzana Kubíčková podzim/zima 2016

Publikováno: 18.03.2016 17:24 | Jiří Hofbauer

Materiálem, který na pohled i na omak vzbuzuje řadu pozitivních pocitů a jeho vlastnosti jsou v zimě natolik příznivé, že může být hlavním inspirativním prvkem tvorby, se v případě kolekce Zuzany Kubíčkové na podzim a zimu 2016–17 stal tradiční skotský mohér.

_MG_1001

Zdroj: MBPFW

Hebký skvost v kolekci tvoří hřejivý, ale vzdušný základ, který návrhářka dekorativně variuje do grafických motivů s dalšími přírodními materiály. Hřejivý je nejen materiál, ale také střihy, vrstvení a veselá selekce barev, která na podzimní podkladové paletě z mohéru výrazně ožívá.

_MG_1007

Zdroj: MBPFW

Bezstarostnost, kombinace svěžích a pastelových barev s těmi podzimními i pohodlí doprovází celou kolekci v podobě krátkých svetříků, svetrových šatů, vlněných kalhot a kabátů s hedvábnými podšívkami až po zimní sukně nebo volánkové topy. Teplé materiály autorce nezabránily v zachování ženskosti jak díky střihům, tak i decentně zvoleným provokativním detailům.

_MG_1013

Zdroj: MBPFW

Grafické vzory, jejich vzájemné vrstvení se překrývají. Velkorysé zdobení a volánky lemované kontrastními tóny nebo cik cak aplikace asociují eleganci a estetiku přelomu 60. a 70. let. Základ tvoří tmavě modrá nebo kouřová s lesní zelenou, které doplňuje šeříková, fuchsiová, pudrová, petrolejová nebo ostře oranžová například v podobě nášivek ve tvaru pusinek z výšivkové krajky. Ta se v kolekci objevuje také v šedé, kterou rozjasňují třpytivé broušené kamínky. Ty se objevují jako třpyt zimní jinovatky na několika dalších modelech.

_MG_1025

Zdroj: MBPFW

Po barevně neutrálnější letní kolekci jsem zatoužila po výrazných barvách. Vždycky jsem si přála pracovat s mohérem, inspirovala mě k tomu má vlastní touha po požitku z jeho nošení, je to nejteplejší vlna, kterou znám. Je nadýchaný, lehký, moc příjemný na dotek. Kolekci jsem sestavila tak, aby si zákaznice mohla sama rozhodnout, jestli si přeje něco odvážného, nebo jednoduchého. Proto se v ní dají najít jak svetříky na horskou chatu, tak večerní jednoduché rolákové šaty,“ popisuje návrhářka Zuzana Kubíčková.

_MG_1035

Zdroj: MBPFW

Většina modelů vlastní hedvábnou podšívku, vždy ve výrazné barevnostní kombinaci. Hedvábné materiály se v kolekci objevují také na zdobených límečcích a halenkách. Nechybí v ní ani hedvábná organza, hedvábný mušelín a vlna.

_MG_1042

Zdroj: MBPFW

_MG_1050

Zdroj: MBPFW

_MG_1060

Zdroj: MBPFW

_MG_1071

Zdroj: MBPFW

_MG_1078

Zdroj: MBPFW

_MG_1087

Zdroj: MBPFW

_MG_1094

Zdroj: MBPFW

_MG_1104

Zdroj: MBPFW

_MG_1110

Zdroj: MBPFW

_MG_1117

Zdroj: MBPFW

_MG_1127

Zdroj: MBPFW

_MG_1135

Zdroj: MBPFW
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!