Zvelebte okolí svého domu. Co je hitem?

Publikováno: 22.07.2016 08:46 | PR

Bydlíte v rodinném domě a chcete ho mít dokonalý nejenom uvnitř, ale i v exteriéru? Pokud ano, podívejte se společně s námi na několik tipů, se kterými zaručeně nešlápnete vedle. Začneme určitě věci, která je dnes velmi praktickou a která by měla být součástí každého domu. Je to garáž. Tu oceníte především ve chvíli, kdy vlastníte jeden nebo více automobilů. Možnost garáže totiž přináší hned několik pozitiv, kam se řadí:

  • Ochrana vozu před krádeží.
  • Ochrana vozu před poškozením přírodním živlem.
  • Ochrana vozu před vandalem.
shutterstock_134743988

Zdroj: Shutterstock.com

Aby garáž splnila i svůj estetický účel, je správné, aby její provedení celkově korespondovalo s nádechem domu. Zapomínat nesmíte ale ani na nejmodernější garážové brány. Ty mohou být díky mnoha dekorům velmi zajímavě řešeny, čímž vytvoříte designový prvek i na něčem tak obyčejném. Co byste také neměli opomínat, to je i bezpečnost daných bran, stejně jako dobrá tepelná izolace. Díky tomu se nemusíte obávat budoucích nákladů, které by byly spojeny s únikem tepla, nebo s poškozením vašeho auta.

Nejenom trávník může do okolí domu patřit

Když zvelebujeme okolí domu, je více než jasné, že se primárně zaměříme na možnost trávníku. Cesta to je rozhodně správná, zvláště v případě, kdy dbáme na jeho vzhled. To znamená nutnost pravidelného zalévání, stejně jako sekání. Zeleň ale nemusí být jedinou alternativou. I když kousek zeleně by měl mít u svého domu každý, nic se nezkazí ani tím, když zvolíte překrásné dlažby. Dominujícím materiálem je v současné době travertin, který nadchne jak svým vzhledem, tak i svými kvalitativními vlastnosti. Díky tomu se hodí na řadu míst, jako je:

  • Běžné okolí domu.
  • Terasa domu.
  • Okolí bazénu.

Důvodem, proč zvolit tento materiál je také to, že se jedná o kámen přírodní. I díky tomu máte jistotu, že každý daný kus dlažby je svým způsobem originálem. K tomu přidejte i povedený odstín, stejně jako jistotu minimální údržby a praktických vlastností. Pro každé okolí jakéhokoliv domu zkrátka a jednoduše dokonalá volba.

Hrajte si se světlem

Bez světla se dnes neobejdeme ani v interiéru, ani v exteriéru. Pokud začneme s praktickými vlastnostmi, musíme říci, že pomocí něho osvětlíme třeba příjezdovou cestu do garáže, nebo jednotlivé cesty na naší zahradě. Ať už půjdeme nebo pojedeme v noci kamkoliv, vždy dobře uvidíme na každý budoucí krok. Správnou volbou je v tomto případě ekologické veřejné osvětlení, které zaujme především kvalitou světla, stejně jako minimální spotřebou. V rámci vašeho domu je dobrou volbou kombinace s fotobuňkou, kdy se světlo rozsvítí ve chvíli, kdy zaznamená pohyb. To může výrazně přispět i k bezpečnostním vlastnostem.

Když u světel nadále zůstaneme, nesmíme opomínat ani to, že mohou pomáhat dotvářet celkový designový nádech okolí vašeho domu. Skvěle se hodí třeba na zahradu, kde budou osvětlovat jednotlivé prvky, ať už v podobě dokonale ostříhaných keřů, nebo jiných dekoračních doplňků. Samozřejmě i zde je správná cesta vsadit na úspornou LED technologii, která oproti běžné žárovce ušetří skutečně nemalé peníze.

Svůj pozemek i oploťte

Posledním tipem na zvelebení okolí vašeho domu je rozhodně oplocení. Ne vždy to musí být nevzhledný betonový plot, který vás uzavře před okolním světem. Zvolit můžete i designová řešení, nejčastěji ve formě kovu nebo dřeva. Dobrou volbou může být i různá soustava keřů, která při správném zastřihávání vytvoří velmi povedený a nepřístupný plot. Pokud chcete mít zároveň jistotu bezpečí, je možné toto řešení kombinovat s klasickým drátěným plotem, který na první pohled nebude vidět, ale svou funkci naplno splní. Správnou volbou je jeho umístění z vnitřní části živého plotu, nebo přímo do něho samotného, mezi dva pásy keřů.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!